Bebekler İçin Çok Hoş Tıg İşi Patik Modeli (Anlatımlı)

Sponsorlu Bağlantılar
Bebekler İçin Çok Hoş Tıg İşi Patik Modeli (Anlatımlı)

Çok şık tığ işi babet PATİK yapılışı

5 numaralı metal tığla 31 zincir çektim.tığın üzerine bir kez dolayarak önce köşelere 2 battım ve zincirin tüm etrafını dolaştım.tabanı tığın üzerine bir kez .iplik alıp tek seferde çekerek 4 tur döndüm.
4. turun sonunda 5. tura başlarken 30-31 trabzan ördüm ve son ördüğüm trabzanın üzerine bir zincir çekerek bir yükseklik sağlayarak ayağın ön ve uç kısmına gelecek kısmı genişlettim.buradaki 10-15 trabzanı da genişletmek amacıyla tığın üzerine bir kez iplik aldım ve 2 kerede çektim.
Böylece sizin de elinize veya kullandığınız ip ve tığa göre taban tamamlanmış oldu
Bir sıra da sık iğne yaptım ama daha önceki şapka yapımlarında kullandığımız gibi dışa batarak yaptım.
Bu sıranın üzerine 3-4 sıra sık iğne yaptım hiç arttırma veya eksiltme yapmadan.
Sık iğnelerin son sırasında tam burun kısmında bir sık iğne birkeserek burun kısmını bir sırada daralttım.bu sadece burundaki 15 sık iğne için falan geçerli.
Tam yanlardan genişlettiğim taban hizasına gelince burun kısmının son işlemini gerçekleştirdim.
Tığın üzerine 2kere ip dolayarak 2 kerede çektim ve bir adet zincir tığda beklemeye kaldı,bir sık iğne atladım yandakine de aynı işlemi yaptım toplamda 11 kere bu işlemi yaptım ve tığda bekleyen tüm ilmekleri tek seferde kapattım

alıntı