Baştepe İlköğretim Okulu Bilgileri Sandıklı Afyonkarahisar

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Baştepe İlköğretim Okulu Hakkında - Baştepe İlköğretim Okulu Tanıtım - Baştepe İlköğretim Okulu Resimleri - Baştepe İlköğretim Okulu İletişim

Baştepe İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz ilk olarak Murtaz Köyü İlkokulu adı altında 1959 yılında köy camii bitişiğinde bir oda içerisinde Eğitim ve öğretime başlamış, 1960 yılında 2 derslikli binada eğitim öğretime devam edilmiş, 3 yıllık olan öğrenim sonunda ilk mezunlarını 1961-1962 yılında vermiştir. Daha sonra Baştepe köyü İlkokulu” adını almıştır. 1989 yılına kadar 2 derslikli okul binasında devam edilen eğitim öğretime 1989 yılında inşaatına başlanılan ve 1991 yılında hizmete açılan 5 derslikli yeni binada eğitim öğretime devam edilmiştir. 1998-1999 yılından itibaren okulun adı Baştepe İlköğretim okulu” olarak değiştirilip 8 yıllık kesintisiz eğitime geçilerek eğitim öğretime ikili öğretim olarak devam edilmiştir. 2004-2005 öğretim yılında ek bina tamamlanarak ikili öğretimden normal öğretime geçilmiştir. Okulumuzda ana sınıfı, 1. ve 2. kademe öğrenciler bulunmaktadır. Toplam öğrenci mevcudumuz 112 dir.

Binanın Özellikleri
Okulumuz binası 650 metrekaredir. Bahçemiz 1710 metrekaredir. Bahçemizde 1 voleybol, araba park alanı , oyun alanları ve yeşil alan mevcuttur. Okulumuz kalorifer ile ısıtılmaktadır. Yangın çıkışları , reviri , eğitsel kulüp, rehberlik ve okul-aile birliği odası bulunmamaktadır. Okulumuz bina bakımından her türlü imkana sahip değildir.

Laboratuar
Okulumuzda mevcut değildir.

Okul ve Sınıf Kitaplıkları
Okulumuzun kütüphanesi mevcut değildir. Ancak sınıf kitaplıklarındaki kitaplar öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.

Depo ve ambar durumu
Okulumuzda depo olarak kullanılan iki oda , sığınak ve arşivimiz bulunmaktadır yeterli değildir.

Baştepe İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe:
Okulun Telefonu: 272 5198041
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Baştepe Köyü
Okulun Web Adresi:
http://bastepeioo.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: bastepeio@gmail.com - 438585@meb.gov.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok