Başağaç İlköğretim Okulu Bilgileri Sandıklı Afyonkarahisar

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Başağaç İlköğretim Okulu Hakkında - Başağaç İlköğretim Okulu Tanıtım - Başağaç İlköğretim Okulu Resimleri - Başağaç İlköğretim Okulu İletişim

Başağaç İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1975 yılından beri ilkokul olarak eski binada faaliyetini sürdürürken , 1995 yılında Başağaç İlkokulu ile Başağaç Ortaokulunun birleştirilmesi ile 16.01.1995 tarihinden bu yana Başağaç İlköğretim Okulu olarak şimdiki binasında eğitim ve öğretim devam etmektedir.Okulumuz merkezi bir okuldur ve okulumuza başka köyden öğrenci taşınmamaktadır.

BİNANIN ÖZELLİKLERİ:
Okulumuz binası 170 metrekaredir. Okulumuzun bahçesinde, oyun alanları ve yeşil alan mevcuttur. Okulumuz katı yakıtlı kalorifer ile ısıtılmaktadır. Okulumuzda derslik ve idare odası vardır. Fakat sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere çok amaçlı salonumuz mevcut değildir.Yangın çıkışları, reviri , eğitsel kol, rehberlik ve okul-aile birliği odası gibi bölümlerimiz bulunmayan okulumuz bina bakımından her türlü imkana sahip değildir. Bu öğretim yılında eğitim ; öğretimin kalitesini artırabilmek için II. kademede her branşa ait sabit derslik uygulamasına geçilmek istenmiş fakat imkanlar olmadığı için istenen verim sağlanamamıştır.

DERSLİK SAYISI :
Okulumuzda birleştirilmiş Sınıf uygulaması olup ;5 derslik , 1 Ana sınıfı , 1 Müdür Odası 1 Öğretmenler Odası , 1 Fen  Bilgisi labaratuvarı , ,1 Okul Kitaplık Odası vardır.

EĞİTİM DURUMU:
Okulumuzun OKS başarı durumu alt seviyede olup 2002-2003 Öğretim yılında 3,2003-2004 Öğretim yılında 2 öğrencimiz OKS;de başarılı olmuştur. Bununla beraber okulumuzdan mezun olan öğrenciler halen çeşitli Ortaöğretim Kurumlarında halen öğrenimlerini sürdürmektedirler.

Başağaç İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe:
Okulun Telefonu: (0272 )522 20 89
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Başağaç Kasabası
Okulun Web Adresi:
http://basagacilkogretimokulu.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok