Ballık İlköğretim Okulu Bilgileri Sandıklı Afyonkarahisar

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Ballık İlköğretim Okulu Hakkında - Ballık İlköğretim Okulu Tanıtım - Ballık İlköğretim Okulu Resimleri - Ballık İlköğretim Okulu İletişim

Ballık İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Kasabamızda 1932 yılında yapılan Cumhuriyet dönemi İlkokula kadar Medrese olduğu ve burada medrese eğitimi yapıldığı bilinmektedir.

Cumhuriyet döneminde 1932 yılında Eğitim-Öğretime başlanan İlkokul binasının inşaatı 1928 yılında başlanmış olup,okula devlet tarafından bir katkıda bulunulmadığı için köylü kendi imkanlarıyla okulu(4) Dört yılda tamamlayabilmiştir.1932 yılında okul tamamlanınca Sandıklı Kaymakamı ve Maarif Müdürünce köye gelip okulu eğitime açmışlardır.Okulun sıraları Köy Marangozlarınca yapılmıştır.

Ballık Köyünde yapılan okulun 1932 yılında Eğitim Öğretime geçişinden önce 1928 yılında yapılan Harf İnkılabı ile köyde okuma yazma öğretimi resmi bir okul binası olmadığından eski medresede 29 Ekim 1928 yılında atanan Lütfü ERTUĞRUL adında bir eğitmen tarafından sürdürülmekteydi.

1932 yılında okul tamamlanınca Eğitim Öğretime aynı binada 1976 yılına kadar devam edilmiştir.1974 yılında inşaatına başlanan yeni ilkokul binası 1976 yılında tamamlanarak 14 Ekim 1976 yılında eski ilkokul yeni ilkokul binasına taşınarak eğitim öğretimini burada sürdürmektedir Bu binada şu anda okulumuz Ana Sınıfı Dahil 1.Kademe (1.2.3.4 ve 5.)sınıflar eğitim öğretimini sürdürmektedir.

Ballık Ortaokulu Öğretime 1973-1974 Öğretim yılında Ballık Belediyesine ait geçici bir binada başlamış olup 1987-1988 öğretim yılında Devlet Vatandaş işbirliği ile yapılan kendi binasında eğiti öğretime devam etmektedir.(Ballık İlköğretim okulu2.kademe 6.7.8. sınıflar bu binada eğitim öğretimini sürdürmektedir.

Okulumuz 4036 sayılı kanunla 1997-1998 Öğretim Yılında 8 yıllık zorunlu eğitime geçmiş olup 1.2.3.4.5. sınıflar birinci kademe binasında 6.7.8 sınıflar 2. kademe binasında eğitim öğretimine devam etmektedir. İki bina arasındaki mesafe yaklaşık olarak 650 metredir.

Okulumuz Ballık İlköğretim Okulu ismini kasabamızdan almıştır. Okulumuz soba ile ısınmaktadır.Okulumuzda Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası Tarafından BORA ERSAL Bilgi Teknoloji Sınıfı kurulmuştur.Okulumuz şu anda araları yaklaşık 650 metre mesafesi olan iki değişik binadan oluşmaktadır.

Ballık İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Sandıklı
Okulun Telefonu: 272 518 22 21 - 518 20 07
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Ballık Kasabası
Okulun Web Adresi:
http://www.ballikilkogretim.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 439052@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok