Aydın Doğan Ticaret Meslek Lisesi'nde Kampüs Sistemi

Sponsorlu Bağlantılar
Aydın Doğan Ticaret Meslek Lisesi'nde Kampüs Sistemi

Ticaret Meslek Lisesi’nde bu yıl, her öğretmenin bir sınıfı olacak, öğrenciler derslerine göre bu sınıflara gidecek

Aydın Doğan Ticaret Meslek Lisesi, bünyesine katılan 90 öğrenciyle birlikte 2009-2010 eğitim öğretim yılına başladı. Bahçelievler'deki Aydın Doğan Ticaret Meslek Lisesi'nde dün yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir tören düzenlendi. Törene öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Haldun Koçer, yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte birçok yeniliğe de adım attıklarını söyleyerek, kampüs sistemine geçildiğini belirtti.

Artık öğrencilerin belirli bir sınıfının olmadığını söyleyen Koçer, “Her öğretmenin bir sınıfı olacak. Öğrenciler derslerine göre öğretmenlerinin yanına gidecek” dedi.

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı ise, bu yıl 10 bin öğrencinin Aydın Doğan Ticaret Meslek Lisesi'ni tercih ettiğini belirterek, “Bu yılki yoğun talep hepimizi mutlu etti. Ancak 90 öğrenci okumaya hak kazandı. İletişim sektörü hızla gelişiyor. Biz de Aydın Doğan Vakfı olarak sizlerin iyi birer birey olabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Etik değerlerin toplumun temel taşı olduğunu belirten Fetvacı, “Genç iletişimciler olarak sizin kutup yıldızınız bu değerleriniz olmalıdır. Dünya artık her an her gün avucunuzun içinde. Bunu değerlendirebilmek için analitik ve etik bir yaklaşımla gelen bilgiyi artırmalısınız. Biz Aydın Doğan Vakfı olarak her zaman sizin yanınızdayız” diye konuştu.