Atlıhisar İlköğretim Okulu Bilgileri Şuhut Afyonkarahisar

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Atlıhisar İlköğretim Okulu Hakkında - Atlıhisar İlköğretim Okulu Tanıtım - Atlıhisar İlköğretim Okulu Resimleri - Atlıhisar İlköğretim Okulu İletişim

Atlıhisar İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Atlıhisar okuma odası olarak açılan okulumuz, geçici olarak selektör binasında eğitim öğretim devam Ederken seferberlik ve kuva-yı Milliye’nin başlaması ile okul kapandı.

1924 yılında Atlıhisar köyü ilk Mektebi olarak açılan okulumuz 3. sınıftan mezun veriyordu. Bu devrenin ilk öğretmeni Mehmet Şahan efendi’dir. 1933 yılında Muhtar Hüseyin GÜLTEKİN köylüleri imeceye sokarak yeni okul yapılmasını sağladı. Okul selektör binasından yeni binasına taşınarak eğitim öğretime orada devem ettirdi. Zamanla yıpranan okul çökme tehlikesiyle karşılaştı. Zamanın muhtarı Hüseyin OKUNMUŞ yeni okul yapımı için müracaatta bulundu. Yeni okul yapılmasını istedi.

1968 yılında şu anki okulumuzun yerini şahıslardan 5000 TL.ye istimlak etti. 1969 yılında şu anki binamız Devlet tarafından yapılarak Eğitim – Öğretime açılmıştır. Bu binamız 1992 yılında okulumuz çalışanları tarafından ahşap tabanı sökülerek mozaik yapılmıştır. Okulumuz bahçesine 1989 yılında Devlet Millet işbirliği ile ortaokul binası yapılmasına başlanmıştır. 1991 yılında (1.Katı) tamamlandı. Ortaokul kasaba meydanındaki geçici binasından yini binasına taşındı. Okulumuz Atlıhisar Kasabası İlkokulu iken 23/09/1991 Tarihinde Atlıhisar ilköğretim okulu oldu. 1995 yılında zamanın Belediye Başkanı Ahmet AYTEKİN’ gayretiyle Devlet Millet işbirliği ile 2. katın yapımına başlandı 1996 yılında tamamlanan okulumuzun şu anda 15 derslik, öğretmenler odası, kitaplık, laboratuar, lavabo ve tuvaletler,idare odaları vardır.

Atlıhisar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Şuhut
Okulun Telefonu: 2727285015/5018
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
http://atlihisar.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: atlihisar.i.o.o@hotmail.com
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok