Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Yatağan Muğla

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Yatağan Muğla

Okulumuza Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ismi verilmiştir. Bunun temel nedeni Yatağan halkının Büyük kurtarıcıya duyduğu saygı, sevgi ve şükranın duygularıdır.

Yatağan Merkez Atatürk İlköğretim Okulu 24 Kasım 1927’de Ahiköy İlk Okulu olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 1944–1945 eğitim ve öğretim yılında ismi Yatağan Merkez İlk Okulu olmuştur. Atatürk İlk Okulu ismini ise 1958–1959 eğitim öğretim yılında almıştır.

Muğla’nın tarihi okullarından biri olan okulumuz aynı zamanda Yatağan İlçesinin en eski okuludur. Bu nedenle mezun profili oldukça güçlü ve sayıca zengindir.

Yatağan İlçesine uzun yıllar hizmet veren okulumuz yetiştirdiği binlerce mezunu ile her alanda ülkemize ve yöremize hizmet vermektedir. 1990 yıllara kadar eski tarihi binada hizmetini sürdüren okulumuz, eski binaya sığmayınca bu günkü yeni hizmet binasına taşınmıştır.

1997 yılından itibaren Sekiz Yıllık Kesintisiz Temel Eğitim Kanunu kapsamında İlköğretim Okulu olan okulumuz önemli başarılara imza atarak hizmetini sürdürmektedir.

Halen Celalettin AÇAR’ın Okul Müdürü olarak görev yaptığı okulumuzda bu güne kadar şu öğretmenlerimiz Okul Müdürü olarak görev yapmışlardır.

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Yatağan
Okulun Telefonu: 252 572 5119
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Konak Mahallesi Atatürk Caddesi 48500
Okulun Web Adresi: http://www.yataganataturkio.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 718067@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Celalettin AÇAR
Okulun Ulaşım Bilgileri: İl Merkezine Uzaklık 25 Km
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok