Ahmet Arslan Kimdir - Ahmet Arslan Biyografisi Resimleri

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Ahmet Arslan Kimdir - Ahmet Arslan Biyografisi - Ahmet Arslan Resimleri - Ahmet Arslan Hayatı

Ahmet Aslan Dersim/Hozat’ın Taux köyünde doğup, ilkokulu Taux’ta, ortaokulu ve liseyi Hozat’ta okudu. Liseden sonra Diyarbakır resim fakültesini kazanıp altı ay Diyarbakır’da resim öğretmenliği yaptı, sonra üç yıl İstanbul Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nü okudu. Sanatçı yedi yıldır Almanya’da yaşıyor. 2003’te «Rüzgar Ve Zaman (Va U Waxt)», 2008’de de «meleklerin dansı» albümü kalan müzik’ten çıktı.

3763_1225572400_6023.jpeg

Kendi anlatımıyla:

Kendim olduğum anılarım sadece köydeki çocukluk yıllarımdı. Nüfus kütüğüne kayıt olduğumda beş yaşındaydım. Kayıtlara geçtiğim gün kendimi kaybetmiştim. Okula başladığımda zorla öğretilip bana ait olmayan olgular ile mekanımı da kaybettim.

Okulda başarılı olduğum tek ders resim dersiydi. Belki de kaybettiğim kendimi tablolarda kalıcı hale getiririm diye düşünmüştüm. Tablolarımın birinde bulduğum şey tam kendim olmasada, bulduğum tek şey Türkiye'de resimde birinci olmamdı. Onları da babamın yakıp üstünde keyifle çay ve sigara içmesini seyretmekle kaybettim.

Lisede Tembur ile kendimi yeniden aramaya başladım. Tembur çalmakla her ne kadar sevgililerim tarafından horlanıp ağustos böceğine benzetildiysem de, onlar da beni kaybetti.

Sonra sazımla beraber beni aramaya başladık...

Diyarbekir derken İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarına çıktık, derken her yerde beni aradık. Biraz hatırladık ama orda da yokmuşum. Sonra Almanya'ya gelmekle ben ve sazım, birbirimizi kaybettik.

Daha sonra gitar ile tanıştım. O beni sazımla buluşturdu, artık üç kişi olmuştuk; Ben, Tembur ve Gitar. Üçümüzden çıkan tınılarla yaşamın ( m.ö. ) 3000 yıl öncesiyle ilişkili olduğunu anladım. Bana öğretilenler, beni hala yanıltıyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

ARADIĞIMIZ SOYUT VE SOMUT VARLIK ALEMİNDE BULMAMIZ NEREDEYSE İMKANSIZ ama his ve tınılarımızla algılayabiliriz AHMET ASLAN hic bir zaman aradığı ? neyse bulması imkansız dır . selim akman .

K

Kayıtsız Üye

ahmet aslana aşık biri olarak munzur kültür ve doga festivaline gittim onu dinlemek ve canlı görebilmek için çok büyük bir hayal kırıklıgına ugradım konserinde butun sanatcılar dersim için konser öncesi ve sonrası çok güzel konuşmalar yaptı ama ahmet aslan sahneye çıktı sazını aldı bi kaç şarkıdan sonra zazaca olsa gerek iyi akşamlar dedi ve tek kelime etmeden indi hatta koşar adım gitti çok üzüldüm onun adına

S

sevce

gerçek sanatçı kim diye soran olursa ahmet aslan de siyasetini ve ideolojilerini gercek sanata bulastirmayan sadece insanligini vurgulayan ustad bilge kisilik

K

kayıp cocuk

belkide kendilerini arayan insanlar ucsuz bucaksız beynimize istemediğimiz şeyleri yerleştirmeyen bembeyaz bir ülkede buluşurlar kimbilir belkide ne saz bizi arar nede biz sazı kucak kucaga yaşarız yani umarım....
ustaya sevgiler