Adalet İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Adalet İlköğretim Okulu Hakkında - Adalet İlköğretim Okulu Tanıtım - Adalet İlköğretim Okulu Resimleri - Adalet İlköğretim Okulu İletişim

Adalet İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz ilimiz Arifiye Mahallesinde 100 yılı aşkın bir süreden beri eğitim ve öğretim hizmetinde bulunmaktadır. Okulumuz binası taştan ve iki katlı olarak yapılıp,Fransız okulu olarak kullanılmıştır,özellikle harp yıllarında askeri karargah yapılmış ve İstiklal Savaşı'nda askeri depo olarak kullanılmıştır. Cumhuriyetin ilanı ile Cumhuriyet Hükümeti'nin ilk temyiz mahkemesi bu binada çalışmaya başlamıştır. Okulumuz binası 1952 yılına kadar Eskişehir Adliyesi olarak görev yapmıştır. 1952-1953 Öğretim yılında İnönü okulunun bu binaya nakli ve ADALET ismini alarak eğitim ve öğretime başlamıştır.Zamanla mevcut sınıflar yetmediğinden 1985 yılında binanın üstüne bir kat daha ilave edilmiş,katın yarısına derslik diğer yarısına spor salonu yapılmıştır. 1997 senesine kadar ilkokul olarak eğitim ve öğretime devam eden okulumuz 7 Ağustos 1997 tarihinde 8 yıllık zorunlu eğitimin başlamasıyla okulumuz 1997-1998 öğretim yılından itibaren ,ilköğretim olarak hizmet vermektedir. Okulumuz müdür,müdür başyardımcısı,3 müdür yardımcısı,68 öğretmen,1 memur,3 hizmetli ile çevresine hizmet vermenin velileri ve 1700 öğrencisi ile bütünleşmenin sevincini ve gururunu yaşamaktadır.

Adalet İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
Okulun Telefon: 2222301842
Okulun Faksı: 2222312407
Okulun Adresi: Arifiye Mah. Tayfun Sok. No:10 Odunpazarı Eskişehir
Okulun Web Adresi:
http://adalet.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi: 403679@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Timur Faruk YATMAZ
Okulun Ulaşım Bilgileri: Okulumuz Hükümet ve belediye konaklarına yakın olup, Süleymen Çakır Lisesi ile yanyanadır.Tranvay ile belediye durağından inilerek ulaşılabilir
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Adalet İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız