Acıağaç Köyü Eflani Karabük

Sponsorlu Bağlantılar
Acıağaç Köyü Eflani - Acıağaç Köyü Hakkında - Acıağaç Köyü Tanıtımı - Acıağaç Köyü Resimleri

Türkiye'de yeri
Bilgiler
Nüfus 74 [1] (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 78300
Alan Kodu 0370
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Karabük
İlçe Eflani

Hacıağaç, Eflani ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.eski adı ise hacı ağaç olarak bilinir yeni açılan eflani sitesine buradan giriş yapabilirisiniz

Eflani ilçesi ve köylerine has CEMBER olarak bilinen sadece eflaniye ait bir eşarp(başörtüsüdür) başka hiçbir yerde yoktur üretimi ise köylülerin el dokuma tezgahlarından yapılmaktadır Dügünlere giderken hemen hemen köydeki hanımların özel olarak kullandıgı bir gelenektir,

Görenek ve yemekleri hakkında bilgi:yemek bakımından cok zengin bir soframız bulunmaktadır en MEŞHUR yemegimiz ise BANDIRMA'dır Eflani ve köylerindede bilinmekte olan eflani ve köylerine ait özel ortak bir yemektir
Coğrafya

Karabük iline 55 km, Eflani ilçesine 10 km uzaklıktadır.
İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 74
1997 62
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
Muhtarlık

Hacıağaç'ın, köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - Murat Ünal
2004 - Fikri Ünal
1999 - Fikri ünal
1994 - Fikri ünal
1989 - Fikri ünal
1984 -

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu var 2 tane ama kullanımdışı ancak taşımalı eğitim sisteminden yararlanılmaktadır. Köyde, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yeni yapılmıştır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi de yoktur.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz