4 Temmuz İlköğretim Okulu Bilgileri Karamürsel Kocaeli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
4 Temmuz İlköğretim Okulu Hakkında - 4 Temmuz İlköğretim Okulu Tanıtım - 4 Temmuz İlköğretim Okulu Resimleri - 4 Temmuz İlköğretim Okulu İletişim

4 Temmuz İlköğretim Okulu Kocaeli Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; 4 Temmuz İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, 4 Temmuz İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, 4 Temmuz İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, 4 Temmuz İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

4 Temmuz İlköğretim Okulu Tarihçesi:

İlçemizin imar ve nüfus durumu dikkate alınarak mevcut iki ilkokulun yanında bir ilkokulun daha yapılmasına ihtiyaç duyulmuş Milli Savunma Bakanlığına ait arsa üzerinde okulumuz devlet katkısı ile 1969 yılında inşa edilmiştir. Aynı yıl Aralık ayında eğitim- öğretime başlanmıştır. Okulun Müdürü Yaşar DOĞAN’ la birlikte 10 öğretmenle normal öğretime başlamıştır. 1974–1975 öğretim yılında ikili öğretime geçen okulumuza1978 yılında tam teşekküllü bir anasınıfı açılmıştır.
Okul Müdürü Yaşar DOĞAN ‘in ölümünden sonra bir süre Abdullah ETCAN ve Meral DİNER Okul Müdürlüğüne vekâlet etmişlerdir. 03.05.1982 de Okul Müdürlüğüne Ömer ŞENTÜRK atanmıştır. Ömer ŞENTÜRK ‘ ün 18.08.1993 tarihinde emekli olmasından sonra okul müdürlüğünü Müdür Yardımcısı Haluk ÖZARSLAN 23.11.1993 ‘ e kadar vekâleten, 20.10.1999 tarihinden 05.08.2005 tarihine kadar da asaleten yürütmüştür. Sofi ÇELİK 05.08.2005 - 23.09.2011 tarihleri arasında asaleten müdürlük yapmıştır.30.09.2011 tarihinden itibaren ise Kadir BAYIROL müdürlüğe atanmıştır
1997–1998 öğretim yılında okulumuz ilköğretime dönüştürülmüştür. 1998–1999 öğretim yılında 6. sınıf eğitim öğretime başlamıştır. 1997 yılında inşaatına başlanan ek binanın tamamlanmasından sonra okulumuzda sıkıntı çekilen fiziki olumsuzluklar en aza indirilmiştir.
Yeni binada 8 derslik, 1 Teknoloji Tasarım Atölyesi, 1 Fen ve Teknoloji Laboratuarı, 1 Bilişim Teknolojileri sınıfı, 3 idare odası, 1 öğretmenler odası, 1 rehberlik odası, 1 hizmetli odası ve 1 adet spor salonu bulunmaktadır.
Eski binada 2 anasınıfı, 1 kütüphane, 1 idare odası, 1 çok amaçlı salon, 1 Teknoloji Tasarım Atölyesi, 1 hizmetli odası, 1 arşiv, 11 tane derslik bulunmaktadır.
Okulumuzda çağdaş eğitim olanaklarından yararlanılmaya çalışılmaktadır. Okulumuzda kapalı devre televizyon video yayın sistemi oluşturulmuş, her sınıfa bilgisayar koyulmuştur. Böylece görsel eğitime ağırlık verilmiş, öğrencilerin her tür eğitim aracından yararlanması sağlanmıştır.
2000–2001 öğretim yılında Bilgi Teknoloji sınıfı faaliyete geçirilmiştir. Bu sınıfta 21 adet bilgisayar kurulmuştur. Ayrıca okulumuz kendi imkânları ve Milli Eğitim Bakanlığının katkıları ile bütün idari personelin odasına, öğretmenler odasına bilgisayar kurulmuş ve bunlar arasında hat bağlantısı kurulmuştur. Tüm öğrenci veli işleri, resmi işler bilgisayarlarla yürütülmektedir.
2002-2003 öğretim yılında ilçemiz İpek Kağıt Fabrikasında okulumuz idareci ve öğretmenlerimizin katılımıyla Toplam Kalite Yönetimi semineri düzenlenmiştir.2004- 2005 öğretim yılında TKY çalışmaları okulumuzda başlamıştır.
Anasınıflarımızda okulumuzun imkanları ile temin edilen bilgisayarlar kurulmuştur. Çocuklarımızın küçük yaşlarda bilgisayarı tanımaları sağlanmaktadır.
Halen okulumuzda 54 öğretmen, 3 idareci , 6 hizmetli , 1015 öğrenci ile eğitim öğretim devam etmektedir.

4 Temmuz İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: 4 TEMMUZ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Sarıkum Mah. Devlet Yolu Üstü Karamürsel Kocaeli
Telefon Numarası: 2624521142
Faks Numarası: 2624544740
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

4 Temmuz İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için: