Salavat kumbaramız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar
Efendimize bir salavat gönderelim. Ortak salavat kumbaramız olsun.

"Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve ala âli seyyidinâ Muhammed"
Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 800x600 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

SALÂT Ü SELAM NEDEN ÖNEMLİ?

Efendimiz’e salât ve selâm getirmenin önemini vurgulayan pek çok hadis-i şerif rivâyet edilmiştir Bu hadisleri okuduğunuzda Allah Resulü’ne salât ü selam getirmenin ne kadar önemli olduğunu anlayınca belki de çok şaşıracaksınız Şimdi önemine binaen bu hadislerden bazılarını söyleyeyim:

1- "Kim bana bir defa salât getirirse, Allah da ona on salât getirir ve on günahını affeder; on derece yükseltir" (Nesei, Sehv, 55)

2- "Yeryüzünde Allah’ın seyyah melekleri vardır Onlar ümmetimin selâmını (anında) bana ulaştırırlar" (Nesei, Sehv, 46)

3- "Kim bana tek bir defa salât u selâm getirirse, Allâh da ona on defa salât eder" (Ebu Davud, Vitr, 26)

4- "Kıyamet günü bana insanların en yakını, bana en çok salavat edendir" Gerçek cimri, yanında anıldığım hâlde bana salavat etmeyendir" (Tirmizi, Daavât, 110)

5- Bir gün Resûlullah sevinçli olarak geldiKendisine: "Sizi sevinçli görüyoruz!" denilince, şöyle buyurmuşlardır: "Bana melek geldi ve şu müjdeyi verdi: "Ey Muhammed! Rabbin diyor ki: "Sana salât eden herkese benim on rahmette bulunmam, selâm eden herkese de benim on selâm etmem sana (ikram olarak) yetmez mi?" (Nesei, Sehv, 55)