İnsanın Allah'a karşı sorumlulukları kısaca madde madde

B

Buse süperdir

Sponsorlu Bağlantılar
Çok teşekkür.Layla lay lay lay lay

Allah tektir, yeryüzünü ve tüm kainatı, insanları yani kısacası tüm her şeyi şüphesiz yaratan Allah’tır. Allah’ın kullarına emir ve yasakları vardır ancak Allah’ın kullarından istediği en önemli şey Allah’ı inkar etmemeleri yani Allah’a şirk koşmamalarıdır. Allah’ı inkar edip ona şirk koşan kullarını Allah asla ve asla affetmez ve bağışlamaz.

Allah biz insanlardan bazı görevleri yerine getirmemizi istemiştir.

İnsanın Allah'a karşı sorumlulukları;

– İlk olarak insanlar Allah’ın varlığına ve birliğine inanmalıdır.

– Allah’ın emirlerine uyulmalıdır.

– Allah’ın yasaklarından kaçınılmalıdır.

– İnsanlar yeryüzündeki hiç bir canlıya zarar vermemelidir.

– Allah’ın biz kullarına verdiği nimetlerden dolayı ona şükretmeliyiz ve teşekkür etmeliyiz.

Tüm bu sorumluluklar kulların Allah’a olan sorumluluklarıdır. İnsanlar, Allah’a karşı bu görevlerini yerine getirmek zorundadırlar ki Allah da kullarını sevsin ve korusun.

Son düzenleyen: Moderatör:
B

Bence iYI deil

Bench iyi del nedenI is insan kisaca madded made do you amazing kisa ve öz del

I

imamhatipp

Ben 13 yasindayim ve arkadaslarimin sevgilileri var ve bunun dogru bisey oldugunu dusunuyolar herkes asik olur diyolqr sizce bu dogrumudur

A

Alaycıkuş

Benim isime yaradi ama su ilk yorum yapan şahısı anlamadim ne diyon

Son düzenleyen: Moderatör:
M

Melek571

Arkadaşlar ilk önce bende 7ye geçtim ama yediye geçip 13 yaşında olanı pek görmedim ama yinede saygı duyuyorum 2. Olarak da bu siteye bayılıyorum ve de t.d.b. odevime baya yardım etti 3 . Madde böyle cevaplara bayılıyorum hep devam eder insallah (sivas I.h.o.o. saygılarla :) )