İnsanın Allah'a karşı sorumlulukları kısaca madde madde

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
İnsanların Allah'a karşı sorumlulukları nelerdir maddeler halinde kısaca bilgi,
İnsanın Allah'a karşı sorumlulukları,

Allah tektir, yeryüzünü ve tüm kainatı, insanları yani kısacası tüm her şeyi şüphesiz yaratan Allah’tır. Allah’ın kullarına emir ve yasakları vardır ancak Allah’ın kullarından istediği en önemli şey Allah’ı inkar etmemeleri yani Allah’a şirk koşmamalarıdır. Allah’ı inkar edip ona şirk koşan kullarını Allah asla ve asla affetmez ve bağışlamaz.

Allah biz insanlardan bazı görevleri yerine getirmemizi istemiştir.

İnsanın Allah'a karşı sorumlulukları;

– İlk olarak insanlar Allah’ın varlığına ve birliğine inanmalıdır.

– Allah’ın emirlerine uyulmalıdır.

– Allah’ın yasaklarından kaçınılmalıdır.

– İnsanlar yeryüzündeki hiç bir canlıya zarar vermemelidir.

– Allah’ın biz kullarına verdiği nimetlerden dolayı ona şükretmeliyiz ve teşekkür etmeliyiz.

Tüm bu sorumluluklar kulların Allah’a olan sorumluluklarıdır. İnsanlar, Allah’a karşı bu görevlerini yerine getirmek zorundadırlar ki Allah da kullarını sevsin ve korusun.

K

Kayıtsız Üye

ben cevap vermiyeceğim ama 7. sınıf imamhatipe giden arkadaş ve ya yakının varsa temel dini bilgiler kitabında yazıyorum ben de var

S
merhabalar ben 11 yaşımdayım.Çok yakında ( 4 ay sonra ) 12 me gireceğim ama çok kötü birşey yaptım bn şuan 6. sınıfa başlıyacağm.Allah için yardım edin bn 4. sınıfa giderken arkadaşla ayıptır söylemesi arkadaşlarımdan para alıyorduk ve biz kafetaryaya giderek çikolata alıyorduk. Ve sonra 5 sınıfta İSTEMİYEREK :,( arkadaşımın hırkasını aldım benimki kayıp olmuştu ve onu alasım geldi ve ben şimdi birsürü Tövbe ettim artık asla yapmıyacağım bir fikir verin ALLAH (c.c) beni af edermi sizce

Son düzenleyen: Moderatör:
S

semanur

ben 13 yaşıma yeni girdim 7. sınıfa başladım dikkaldırımda oturuyorum ve bu konu ödevi benim tdb ödevime çok işe yaradı :D:):D

Ö

Ömer Faruk

Bn 7.sinif imamhatip e gectim TDB icin lazimdi sogalun tsk ederimmmm....... :):D

Son düzenleyen: Moderatör: