Arcanum Void TÜm Bölümleri

Kerghan'ın şatosunda gezmenize gerek yok zaten alacaklarınızın size bir faydası olmayacak. O yüzden direk kuzey doğuya doğru gidip ortadaki çemberden ışınlanın. Yeni geldiğiniz yerde biraz ileride garip bir makina göreceksiniz. Bunun solundaki kapı ve içindeki sandıklar kilitli. Kesinlikle girmeyin. O sandıklarda şehirlerde gördüğünüz standart çöp kutularının içindekiler var. Siz sağdan devam edin ve öteki çemberden geçip bir alt kata daha inin. Burada yol ikiye ayrılınca yukarı gider ve sonundaki kilitli kapının arkasındaki dwarf ile konuşursanız size Black Mountain Clan'la ilgili tüm gerçekleri anlatacak. İsterseniz konuşun. Yolu sağdan devam edince elinde sonunda bir çemberin daha yanına geleceksiniz. Çemberden girmeden oyunu kaydedin isterseniz.

İçeride Kerghan ile karşılaşacaksınız. Şimdi oyunu bitirmek için üç seçeneğiniz bulunuyor:
1.Yol: Eğer Persuasion'ınız da yüksekse onunla konuşarak hayallerinin boş olduğunu ve yanlış yolda olduğunu söyleyip onu ikna edebilir ve oyunu bitirebilirsiniz.
2.Yol: Sürekli saldırgan davranın ve hayalindeki dünyanın da kötü bir yer olduğunu söyleyin. Savaş aslında zor değil. Kerghan yaratık formundayken sadece canı inanılmaz artıyor onun dışında pek de vurabildiği söylenemez. Arada bir de undead çağırıyor ama yine de pek iş yok bence. Ona dalarken canı %1'e gelince birden insan formuna geri dönecek ve özel bir koruma kalkanı yaratacak kendisine. İşte tam bu anda üzerinde Vendigroth Device'ı kullanın ve oyunu bitirin. Ayrıca burada insan formuna dönünce koruma yapmazsa kendine direk öldürün gitsin galiba bu da bir bug son oynadığımda böyle bitirdim oyunu.
3.Yol: Onun fikirlerine katıldığınızı söyleyin ve yanında olacağınızı söyleyin. Köpek dışında herkes size düşman olacak. Beraber tüm grubunuzdakileri öldürün. Daha sonra sizden Void'e sürülen 3 yaratığı daha öldürmenizi isteyecek. Hatırlarsanız bunlar: Gorgoth,Kraka-Tur ve Bane of Kree. Bunları öldürünce geri Kerghan'a dönün ve oyunu bitirin.

Oyun boyunca yaptıklarınıza göre değişiklikleri göreceksiniz. Her şehrin sizin yaptıklarınıza göre geldiği halleri göreceksiniz ama kötü sonla bitirirseniz genelde hepsi harap olmuş durumda oluyor. Yanlız bu değişiklikler gerçekten güzel olmuş. Mesela eğer Tarant'taki Orc isyanında isyanker Donn Trogg'a yardım eder korumaları öldürürseniz sonunda Tarant ile ilgili bir gazete ve üstünde suçun inanılmaz derecede arttığı yazıyor. Bunu gibi değişiklikler var. Bu yüzden oyun bir iki defa oynanabilir ancak daha fazlası sıkıcı olur abartmayın.

Sonunda Arcanum'un tamçözümü bittiğine göre artık Kadim Tanrıları görevinde gerekli sunaklar ve ayrıntıları anlatabilirim. Bunları bir tablo halinde vermek istiyorum zaten hiç birinde sorun yaşamayacaksınız. Oyun boyunca ilerlerken zaten gerekli malzemeler karşınıza çıkacak istemeseniz bile. Ancak iki tanesinin yeri değişik o kadar. Onları da tekrar yazacağım. Sırayla Tanrının ismi, bulunduğu yer,koordinatları,sunacağınız eşya ve alacağınız kutsamayı yazacağım: