Yine İsyanda Yüreğim Sevgili

Sponsorlu Bağlantılar
Yine İsyanda Yüreğim Sevgili (Sevgiliye Yazılan Yazılar)

BİR BİTİŞE SON SÖZ YAZSAYDIM

Bana umut vermiştin… Sevmiştim seni; hiç kimseyi sevmediğim kadar… Kararlıydım; gidecektim seninle sonuna kadar… “Sen de seviyor musun benim kadar?” dediğimde; “sevgi söze dökülmese de yürekte hissedilir, yoksa seninle burada olurmuydum” demiştin… İnanmıştım…

Kıskanıyordun beni herkesten… Ben de seni… Anlamadın sana olan eşsiz, tarifsiz sevgimi… Sudan sebeplerle bir kaşık suda boğdun aşkımızı… Söylenecek çok şey var… Ama sen gitmeye karar vermişsen neye yarar…

“Kırıldım, çok kırıldım” dedin ve hep sustun… Beni en onulmaz yerimden suskunluklarla vurdun… Ben kırmışsam, her şey için özür diledim, hem de defalarca… Ama sen hoşgörü nedir bilmedin, konuşmadın, sustun haftalarca… Sen de beni çok kırdın; hem de çok… Ama ben, senin gibi yapmadım; kırgınlık nedir bilmedim, bende küskünlük yok… Bekledim; dönersin diye… Ama gelmedin ve kıymet nedir bilmedin…

Şimdi gidiyorsun… Ama bil ki kimse sevemez seni benim sevdiğim kadar… Gidiyorsun; tüm köprüleri atarak ve tüm gemileri yakarak… Gidiyorsun; geride acıyla dolu yıkık bir kalp bırakarak… Senin için yazılmış şiirlerim artık hüzün taşıyor yüreğime. Gidiyorsun ya; şimdi yüreğim lime lime…

Dışarıya yağmur yağıyor
İçime ise buruk hüzünler…
Yine isyanda yüreğim
Sensiz geçmiyor günler…

Defalarca, “sevmiyorsan söyle, karşılıksız sevgi olmaz, aşk ta yaşamaz, ben hoş karşılarım, darılmam kırılmam, emek verdiğimiz bu ilişkiyi bitirmek istiyorsan; güzellikle ve dostça veda ederek bitirelim” dedim… Birçok teklifler ve alternatifler sundum; ama sen hiç birine bir cevap vermedin… Hep kaçak güreşmeyi tercih ettin… Ve yapacağını yaptın sonunda; bir veda bile etmeden çekip gittin…

Artık sözün bittiği yerdeyim, söylenecek sözüm kalmadı sana… Çünkü söz söylenir ancak sözden anlayana… Ben hala buradayım; gitmiyorum, gelirsen kapım açık… Ama çok fazla da bekleyemem… Bunu da söyleyeyim açık açık…

Belki mutlu oluyorsundur sen şen şarkılar dinlerken
Benimse hiçbir şarkı avutmuyor, ağlayan bu yüreğimi…
Anlatsam; sığmaz ki sözcüklere bir türlü anlatamam
Sana başka nasıl anlatsam; seni ne kadar çok sevdiğimi…

İsyanım kadere değil benim, sadece ve sadece kederedir
Söyle gülüm; beni böyle bırakıp gitmen için sebep nedir?

Ben sana, güllerin en güzeli, gülüm, sultanım derken
Sen bir kerecik bile söylemedin; hiç demedin sevdiğini…
Artık söyleme gülüm, giderken elveda demediğin gibi
Varsın zindanım olup sarsın sensizlik tüm benliğimi…

Git ama al götür yanında; sevginle dolu bu yüreğimi
Eğer mutlu olacaksan git… ama anla artık sevdiğimi…

Şunu da unutma; gelişin gitmek için olacaksa istemem; gelme bir daha… Bir gün taşarsa sabrım söylerim söylenmemiş sözlerimi… Yalansız, hilafsız; senin sözlerinle söylerim. Aynan olurum senin, işte sen busun derim…

Zalimin zulmü varsa, mazlumun da ahı var… Dahası seni de beni de gören Allah var…

Unutma ki benim de ahım bir gün seni yakar…

Canparem

Alıntı