Yıldız İlköğretim Okulu Bilgileri Susurluk Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Susurluk'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Yıldız İlköğretim Okulu Tanıtımı - Yıldız İlköğretim Okulu Resimleri - Yıldız İlköğretim Okulu Hakkında

YILDIZ KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU

Mevcut okulumuz 1960 yılında yapılmıştır.Ayrıca okul bahçesinde köy halkının kendi maddi imkanları ile on derslikli üç katlı yeni bir okul inşaatı devam etmektedir.

Köyümüzde okul cumhuriyetin ilk yıllarında faaliyete geçmiştir.Okulumuzda görev alan ilk öğretmenimiz; Hicri 1309 Romanya / Silistre doğumlu Abtulhalim Bey’dir.İlk bayan öğretmen de 1932 yılında göreve başlayan Nadire Emin Hanım’dır.

YILDIZ KÖYÜ

Köyümüz Susurluk çayının kenarında kurulu, tipik bir Anadolu köyüdür.Nüfusu 700 civarında olup devamlı olarak göç vermektedir.Su kenarında, çukur bir alana, dere boyunca uzanmıştır.Tarım ve hayvancılık temel geçim kaynaklarıdır.Çevresi geniş çam ormanları ile kaplıdır.Bu ormanlarda gerek kesim, gerekse fıstık satışı olarak köy ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Daha önceki yıllarda açılan ancak şu an çalışmayan bor madeni mevcuttur.Gökçeağaç, Bozen, Babaköy komşu köylerdir.Köyde iki derslikli bir okul, sağlık evi, iki adet cami, bir köy konağı Tarım Kredi Kooperatifi ve Yıldız Tarımsal Kalkınma Kooperatifi
mevcuttur.Ulaşım konusunda bir sıkıntısı bulunmamaktadır.Her saat Susurluk’a araç bulunmaktadır.

MİSYONUMUZ

Milli Eğitim Temel Kanununa ve Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve ilkelerine uygun olarak;Atatürk ilke ve İnkılaplarını özümsemiş,içinde yaşadığı topluma değer katmayı amaçlayan, kendine büyük ufuklar çizen,araştırmacı ve sorgulayıcı,yakın ve uzak çevresindeki olaylara duyarlı,teknolojiyi kullanarak aktif öğrenmeyi gerçekleştirebilen,kendini kurumun asli unsuru olarak görüp okuldaki bilgi üretimine katılan,karar mekanizması içinde olmayı arzu eden,değişen müfredat çerçevesinde her konuda proje üretebilen,ekip çalışmasına yatkın,başaran ve başarının zevkine varan,toplumun ihtiyaç duyduğu bireyler yetiştirmektir.

VİZYONUMUZ

Eğitimin;kalkınmanın ve gelişmenin tek yolu olduğu düşüncesinden hareketle,Ulu önder Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler ülküsünün ötesine geçmeyi hedefleyen,Vatan,millet ve bayrak sevgisiyle yoğrulmuş gençlerle ülkeyi donatmak,çocuklarımızın ve gençlerimi zin milli eğitim sistemimizin birer çıktısı olacağı bilinciyle topluma yararlı,milli,manevi ve ahlaki değerlere saygılı örnek bir vatandaş olmalarını sağlamak,geçmişten aldığı gücü bugüne sinerji geleceğe umut olarak taşıyacak beyinler yetiştirmek,konuşan değil yapan,fikirleri tartışan değil fikir üreten,isteyen değil veren,problem değil çözüm üreten, büyük düşünen ve gereğini yapan değerler ortaya çıkarmak, vatan ve millet sevgisini yalnızca O değerlere hizmetle ölçen
bir nesil oluşturmak ve bu yüce görev yalnız bizim omuzlarımızdaymış hissiyle çalışmaktır. Yıldız İlköğretim Okulu Balıkesir Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yıldız İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yıldız İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yıldız İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yıldız İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: YILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Yildizköyü Susurluk Balikesir

Telefon Numarası: 2668785043

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:
BALIKESİR - SUSURLUK - Yıldız İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.