Yeşilay haftasıyla ilgili hikaye öykü örneği

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Yeşilay haftası ile ilgili hikaye öykü kısaca,

Her gün olduğu gibi yine arkadaşlarımla okul yolunda buluşup derse gidiyordum. Sıradan bir gündü. Hava yağışlıydı ama içimde değişik bir mutluluk vardı. Arkadaşlarımla buluştum. Hal hatır faslından sonra birlikte yürümeye başladı. Okul yolunda ilerlerken yerde yatmış birkaç kişiyi uzaktan gördük. Ciddi bir durum söz konusu olduğunu anladık.

Yürürken birden koşmaya başladık. Etraftan öğrenciler de o alanda toplanmaya başlamışken ilk giden biz olduk. Yirmili yaşlarında üç kişinin yerde titreyerek yattığını gördük. Bu durumla ilk defa karşılaşıyorduk. Tıp öğrencileri olmamıza rağmen böyle tepkilerle ilk defa karşılaşıyorduk.

Neyse ki üniversite hastanesi yakındı. Ambulansa haber verdik ve hemen geldi. Acile hep beraber gittik. Hocalarımızın müdahale etmesini bekledik. Hocalarımız da bu durumla ilk defa karşılaşıyordu. Yapılan testler gençlerin kanında yeni bir uyuşturucu etki oluşturan maddeyi işaret ediyordu.

Daha sonra akşam haberlerinde çıkınca durumu daha iyi anladım. Piyasaya sürülen ucuz bir uyuşturucu maddeye alışan gençler ölüm pahasına bu lanet şeyi temin ederek kullanıyorlardı. Gelecekleriyle, sağlıklarıyla ve gençlikleriyle hiç düşünmeden canları pahasına oyun oynuyorlardı.

Bir an evvel bu durumun üstesinde gelinmesi gerektiğine inandım. Bir tıp öğrencisi olarak Yeşilay üyesi olmaya karar verdim. Kendime ait zamanlarımı da Yeşilay’da gönüllü olarak geçirmeye başladım.