Yenihayat İlköğretim Okulu Bilgileri Kaman Kırşehir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Yenihayat İlköğretim Okulu Hakkında - Yenihayat İlköğretim Okulu Tanıtım - Yenihayat İlköğretim Okulu Resimleri - Yenihayat İlköğretim Okulu İletişim

Yenihayat İlköğretim Okulu Kırşehir Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Yenihayat İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Yenihayat İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Yenihayat İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Yenihayat İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yenihayat İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Yenihayat ilkögretim Okulu, Kirsehir ili Kaman ilçesi Cuma Mahallesi hudutlari içerisinde olup, oldukça tarihi geçmisi eski olan bir okulumuzdur.
Okulumuz 1945 yilinda bugünkü bulundugu yerde ahsap bina olarak insa edilmis, ahsap bina 1980 yilinda yikilarak, bugün halen kullanilmakta olan ek bina yapilmis, yine ayni bahçe içinde 1990 yilinda ikinci bir bina insa edilmistir.
Kaman ilçesinin ilk okullarindan ve en eski okullarindan biri olmasi sebebiyle Yenihayat ismi verilmistir.
2009 - 2010 Egitim ögretim yilinda 1 müdür, 1 müdür yardimcisi, 1 rehber ögretmen, 1 formatör ögretmen, 10 brans ögretmeni, 9 sinif ögretmeni, 2 anaokulu öðretmeni , 1 yardimcipersonel bulunmaktadir

Yenihayat İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: YENİHAYAT İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Yenihayat Caddesi No:1 Kaman
Telefon Numarası: 3867122552
Faks Numarası:
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr -
www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız