Yeni başlayanlar için 3d logo (3d max)

Sponsorlu Bağlantılar
Yeni başlayanlar için 3d logo (3d max) - 3D Logo Nasıl Yapılır

Ben anlatım için süpermen'in logosunu seçtim siz kendinizin veya firmanızın logosunu 3d hale getirmek ve döndürmek için bu eğitseli kullanabilirsiniz. Logonuzu öncelikle hard diskinizde bir yere jpeg formatında kaydedin ve 3d max'i açın.

1- Viewportstan front (önden) görünmüe gelin.

2- Alt+B tuşlarıyla Viewport BAckground menüsüne ulaşın. Buradan front görünümünün arkasında logomuzun görünmesini sağlayacağız. Files yazan yere tıklayın.

3- Oradan bilgisayarınızdaki logoyu seçin ve "open" deyin.

(((Not: eğer "maxte dekupe yapamam photoshopta yaparım" diyorsanız logonuzu photoshopta path leyin ve path i kaydedip (*.ai) formatında exportlayın. Max'te exportladığınız dosyayı import edin ve 13. adımdan devam edin.)))

4-Aspect ratio bölümünde MAtch Bitmap işaretli olmalı. Display Background, Lock Zoom /Pan ve Animate Background'u işaretleyin. ve Ok deyin

5-Böylece front penceresinin arka planı olarak logomuzu seçmiş olduk. Şimdi bu bölümde görüntüye yaklaşabiliriz:)

6- Sadece bu görünümde çalışmak için sağ alt köşeden Maximize wiewportu seçin. Yukarıdaki Customize panelinden bunun kısayolunu değiştirebilirsiniz normalde alt+w tuşlarıyla bu görünüme geçiş yapar. Ben "f" tuşunu adadım. Böylece max'i photoshop gibi hızlı ve kolay kullanabiliyorum. Aynı şey Zoom aracı için de geçerli bunu da tabi ki "z" yaptım:)

7- Create kategorisinden Shapes'e gelip oradan Line'ı seçelim ve logomuzun etrafından onu dekupe edelim. Dekupe yaparken yeteri kadar zoom yapın eğer görüntüyü kaydırmak zorunda kalırsanız "ı" harfine basın. Böylece line elinizdeyken bulunduğunuz konum sahneye ortalanacaktır:)

8- Başladığınız yere geldiğinde close spline diye bir soru soracak ona evet deyin.

9- Eğer logonuz tek bir çizgiden oluşmuyorsa aynı yöntemle diğer çizgilerinde üzerinden geçerek sonunda line'ı kapatın.

10-Şiİmdi perspektif görünüme gelelim ve logomuzun tamamını çizmiş olduğumuza emin olalım.

11-
Çİzdiğiniz line'lardan birini seçelim ve MOdifier bölümüne girip orada aşağıdan attach mult. seçeneğine tıklayalım.

12-
Listede karşımıza çıkan bütün line isimlerini işaretleyelim. Aşağıdan All tıklayarak hepsini seçebiliriz. Sonra Attach diyelim