Yardım Sevenler Derneği İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Yardım Sevenler Derneği İlköğretim Okulu Hakkında - Yardım Sevenler Derneği İlköğretim Okulu Tanıtım - Yardım Sevenler Derneği İlköğretim Okulu Resimleri - Yardım Sevenler Derneği İlköğretim Okulu İletişim

Yardım Sevenler Derneği İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz Ankara Yolunda Dokuz Kavaklar Mahallesinde 1984 Yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan tek tip proje kapsamında 8 derslikli Mimar Sinan İlkokulu adında hizmete başlamıştır.2000 Yılında ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle yeni bir ek bina 8 derslikli olarak yapılmıştır. Yapımı Milli Eğitim tarafından karşılanan ek binaya hayır sever vatandaşlarımız tarafından maliyetinin 5/1(Beşte Biri)Kadar yardımda bulunmuşlar ve bu yardım karşılığında da okulun adı Mimar Sinan’dan ,Denizli Yardım Sevenler derneği İlköğretim okulu olarak değiştirilmiş olup halen yeni adla hizmet verilmektedir.Okulumuz Dokuz Kavaklar Mahallesinde bulunmakta olup; 2 binada 16 derslik, 2 Ana Sınıfı Dersliği, 1 adet fen laboratuar,1 adet bilgisayar sınıfı,1 adet kütüphane ve 1 adet çok amaçlı salon bulunmaktadır.

Okulumuzda ikili öğretim yapılmaktadır. Okulumuzun öğrenci mevcudu yaklaşık 1163’ tür. Öğrenci sayısının kapasitemizin üstünde olmasından ek bina ihtiyacımız bulunmaktadır. Sınıf mevcutları ortalama 35 kişidir. Bu nedenle kullanım alanı olarak okulumuz istenilen düzeyde değildir.

Okulumuzda idareciler, öğretmenler ve destek personel ( sözleşmeli) dahil 51 personel bulunmaktadır. Personelin 1 müdür ve 2 müdür yardımcısı olmak üzere 3’ü idari hizmetlerde görev yapmaktadır. Okulumuzun 46 öğretmeni ve 2 hizmetli kadrosu bulunmaktadır. Öğretmenlerin %60’i 15 yıl ve daha yukarı hizmeti olan kişilerdir bu açıdan bakıldığında öğretmenler çevreye ve okula uyum sağlamış tecrübeli bir kadro görünümündedir.

Yardım Sevenler Derneği İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: (258) 2680682
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
http://yardimsevenlerdernegiioo.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 462047.@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok