Yağcılar Köyü Kargı Çorum

KaRDeLeN

Özel Üye
Sponsorlu Bağlantılar
Kargı Yağcılar Köyü - Yağcılar Köyü Hakkında - Yağcılar Köyü Tanıtımı - Yağcılar Köyü Resimleri

İlçe: KARGI

İl: ÇORUM

Köy Muhtarı: ALİ TEKİN

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
0(354)6782070

Cep Telefonu:
0(537)8235547

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:
2000
42

1997
46

İle Uzaklığı:
142 km

İlçeye Uzaklığı:
26 km

Rakım:
1218 m

Tarihi

Köyün adı yağ üretimi çok olduğu için yağcılar köyü denmiştir. Yağcılar köyümüz çobanlar köyünün garandusu, Çobanlar köyü Yağcılar köyünün garandusudur. Çobanlar köyü ile karşı karşıyadır bir mahalle kadar yakındır.

Ekonomi

Köyün ekonomisi diye birşey yok çünkü köyde az sayıda insan yaşıyor. yazın istanbuldan gelenlerle köy hareketleniyor. emekli bir insan için cennet köşesi.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 Ali Tekin

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon şebekeke sıstemı mevcut olup arıtma sıstemıyle desteklenmıştır ptt yoktur sağlık ocağı bulunmamaktatır ılceyle köyün ulaşımını sağlayan yolun bırkısmı asfalt diğer kısmı stabilizedir ayrıca 1996yılında köyderneğimiz tarafından 8km yayla yolu ve 2km köyden kayabaşı istikametinden balasana yol yapıldı böylece köyümüz üç cepheden yolla diğer yöre ve köylere yol bağlantıları yapılmış oldu

Kaynak : Vikipedi , YerelNet

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

H

HAYRİYE TRTICI

Köye ilköğretim okulunun olmayışına inanamadım. En azından ilkokulu olduğunu biliyordum. Annemin de gençliğinde ilkokulun temeli yapılırken temel taşlarını taşıdığı hep anlatılır. Taşlar küçük değil kaya boyutundaymış. Peki şimdi bu ilkokul ne oldu? Yıkıldı mı, başka bir amaç için mi kullanılıyor? İlkokullara yardımlar toplanıyor, kitaplıklar ya da kütüphaneler yapılıyor. Dağ köylerine dahi. Bugün aklıma geldi. Annem ve babamın yaşadıkları köyün ilkokuluna neler yapılabilir diye düşündüm, araştırdığımda annem ve babamın gençliğinde yapımına yardım ettikleri ilkokulun dahi artık bulunmadığını gördüm. Benim köy ile bir bağlantım ve ilgim yok. Ancak aldığım duyumlarda dernek kurulmuş, dernek başkanı ne derse o oluyormuş, astığım astık kestiğim kestik bir yapısı varmış da neden bir ilkokul faaliyete geçirememişler ilginç buldum.