Windows 8 İle İlgili Yeni Bilgiler

#1
Windows 8 ile İlgili Önemli Bilgiler - Windows 8 İle İlgili Yeni Bilgiler


Her ne kadar şu sıralar zamanının birçoğunu yeni piyasaya sürdüğü Windows Phone 7 ve Kinect adlı ürünlerine harcıyor gibi gözükse de Microsoft, Windows 8 ile ilgili çalışmalarını da son hızıyla sürdürüyor.Microsoft şu sıralar piyasaya yeni sürdüğü Windows Phone 7 ve Xbox 360 eklentisi Kinect'e bir hayli fazla zaman ayırıyor. Fakat bu, firma diğer projelerine zaman ayırmıyor anlamına gelmesin. Zira firmanın resmi sitesinde yayınlanan birkaç bilgi, Windows 8 ile ilgili önemli ipuçları içeriyor.
Resmi internet sitesindeki iş imkanları bölümünde yayınladığı iki ilanda Windows 8 ile ilgili önemli birkaç bilgi edinmek mümkün. Bu ilanlardan ilkinde "Windows Azure tabanlı bir servis üzerinde çalışıyoruz ve bu servisWindows 8'in önemli online servis entegrasyonları içereceğine işaret ediyor.
Bu cümleden yola çıkarak Microsoft'un, cloud tabanlı, yani bulut bilişim tabanlı yedekleme çözümlerini Windows 8'e entegre etmeyi planladığını düşünebiliriz.


İkinci ilanda yer alan "Windows Live platformunun Windows 8'in kodlarının içine gömülü şekilde gelmesi üzerine çalışmalarımız devam ediyor" cümlesi ise bizde, Live platformunun geleceğinin, Windows 8'e entegre bir biçimde ilerleyeceği izlenimini bıraktı.
Tahminen 2012 yılında piyasaya sürülecek


 
Üst