Vergi Haftası Hakkında Bilgiler

Eylül

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Vergi Haftası İle İlgili Bilgi

Vergi Haftası Nedir

Vergi Haftası Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmakta..Vergi Haftası nedeniyle Gelir İdaresi Başkanlığı, vergi haftası etkinlikleri ile bilgisi, sevgisi ve vergisi ile ülkemize katkı sağlayan ve topluma sunulan hizmetlerde payı olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür etmektedir..

Vergi Haftası etkinliklerinden genç nesillere vergi bilincinin yerleştirilmesi amacıyla her yıl Mart ayının son haftası Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapılarak Türkiye genelinde ilköğretim okulları 1-5. sınıflarda resim, 6-8. sınıflarda şiir, ortaöğretim kurumlarında kitap kapağı kompozisyon yarışmaları açılmaktadır.

İllerde her dalda ilk üç dereceye giren eserler Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakanlığımız temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından değerlendirilerek Türkiye birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olan eserler seçilmekte.Bu çerçevede 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Vergi Haftası merkez ve taşra teşkilatında çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır.