Umurlar İlköğretim Okulu Bilgileri Sındırgı Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Sındırgı'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Umurlar İlköğretim Okulu Tanıtımı - Umurlar İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Umurlar İlköğretim Okulu Hakkında

Okulmuz

Okul binamız yaklaşık 10000 m2 arsa üzerine kurulu 580 m2 kapalı alan üzerinde hizmet vermektedir.
Okulumuz taşımalı eğitim yapmakta olup 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılında 36'ı Taşımalı, 15'i Anasınıfı, 153 merkez köyden olmak üzere toplam 187 öğrenci öğrenim görmektedir.

Okulumuzda Müdür,1 müdür yardımcısı, 6 branş öğretmeni,5 sınıf öğretmeni, 1 okul öncesi öğretmeni olmak üzere 14 öğretmen görev yapmaktadır.

Okulumuzun bulunduğu Umurlar Köyü, yaklaşık 600 hanede 1600 nüfusa sahiptir. Köy halkının geneli geçimini tütün tarımı ve hayvancılıktan sağlamaktadır.Okulumuz Balıkesir il merkezine 55 km, Sındırgı ilçe merkezine ise 14 km mesafede bulunmakta olup ulaşım imkanları oldukça gelişmiştir.

:::MİSYONU:::...
Biz Umurlar İlköğretim Okulu olarak istiyoruz ki;

Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.
Okulumuzda her veli,öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın ve özgürlüğün verildiğini bilsin.
Okulumuzda, öğretenler ve öğrenenler, birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.
Okulumuzda çalışanlar, işlerini yaparken kendilerinden emin olsun. Gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın, kendilerine özgüvenleri olsun.
Okulumuzda herkes, her gün daha iyiye,daha güzele hatta mükemmele ulaşmak için çalışsın...

...:::VİZYONU:::...
Biz Umurlar İlköğretim Okulu olarak;

Bütün öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak,
Öğrencilerin bireysel farklılıklarına saygı duyarak ve gözeterek bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak,
Öğrencilerimizi daha özgür sınıf ve daha özgür okul ilkesine uyarak eğitip geliştirmek,
Öğrencilerimizi bilgi toplumunun ve teknolojinin gereklerine uygun yetişmeleri için var gücümüzle çalışmak,
Okulumuzun eğitim çalışmalarını bilimin ve insanlığın ortak değerlerinden yararlanan, kendini geliştiren ve toplumu ileri götüren güç olarak yetiştirmek,
Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi Ulu Önder Atatürk'ün gösterdiği çağdaşlık yolunda hazırlamak,
Çağdaşlık yolunda bilimi yol gösterici olarak görmek,
Okulumuzda bir atılım, bir değişim yaratarak okul toplumunun gelişmesini

Okulumuz,1947 Yılında öğretime açılan Umurlar İlkokulu ile 1979 yılında açılan Umurlar Ortaokulu'nun 1996-1997 öğretim yılında birleşmesiyle Umurlar İlköğretim Okulu adını almıştır.
Umurlar İlköğretim Okulu Balıkesir Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Umurlar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Umurlar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Umurlar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Umurlar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: UMURLAR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: UMURLAR KÖYÜ

Telefon Numarası: 2665321271

Faks Numarası: 2665321120

E-mail Adresi:
377028@meb.k12.tr

Web Adresi: BALIKESİR - SINDIRGI - Umurlar İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.