Ümran Aygen İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Kütahya

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Ümran Aygen İlköğretim Okulu Hakkında - Ümran Aygen İlköğretim Okulu Tanıtım - Ümran Aygen İlköğretim Okulu Resimleri - Ümran Aygen İlköğretim Okulu İletişim

Ümran Aygen İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Ümran Aygen İlköğretim Okulu; Kütahya ili merkezin'nde, Zafertepe Mahallesi Konuralp Caddesi'nde bulunmaktadır. İl Özel İderesi ve Milli Eğt. Müdürlüğü işbirliği ile inşa edilen 22 derslikli okul, 1999 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Okulumuz Bilişim Teknolojileri ve Fen Laboratuvarları, 2 adet Teknoloji ve Tasarım işliği, Özel Eğitim Sınıfı ve Çok Amaçlı Salon'da mevcuttur.

Okulumuz, adını İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne önemli miktarda maddi yardımda bulunmuş müteahhit Süleyman AYGEN'in trafik kazasında yitirdiği eşi Eczacı Ümran AYGEN (1956-1992)'den almıştır.

VİZYONUMUZ
Milli ve Manevi değerlere bağlı, toplumsal değerleri benimseyen, çağdaş, lâik Atatürk'çü kendisi ve toplumuyla barışık bilimsel düşünmeye önem vererek yorumlayabilen, esnek düşünme yeteneğini gerçekleştirebilen, iletişime açık, ruh sağlığı ve gelişimi iyi olan pozitif bilimi ve sosyal bilimleri birlikte sentezleyin, iyi bir öğrenci, iyi bir insan ve iyi bir toplum oluşturmaktır.
MİSYONUMUZ

Bütün öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmelerini, onları eğitimli, bilgili, becerikli, girişken, kendine güvenen bireyler olarak Türkiye'nin üretken gücünün temel taşları olmaları için çalışıyoruz.

Öğrencilerimizi, içinde bulunduğumuz çağın imkanlarını kullanarak, bilgiye ulaşabilen ve bilgiyi kullanabilen; tutarlı, kararlı, toplumla barışık bir şekilde milli ve manevi değerlerine hizmet etmeyi kendine amaç edinmiş bireyler olarak yetiştirmek için varız.
DEĞERLERİMİZ

Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı demokratik, lâik bireyler yetiştirmek.
Dürüstlük, yansızlık ve güven.
İletişime açık olmak.
Önerilere açık olmak ve birlikten sinerji yaratmak.
Okulda demokratik davranışları ve hoşgörüyü geliştirmek.
Koordinasyon ve iletişimi sağlamak.
Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek sürekli yenilenme.
Okul çevre ilişkisini geliştirmek.
Çağdaş eğitim anlayışı ile öğrencilerimize istendik davranışlar kazandırmak.
Yönetim ve çalışanlar arasında karşılıklı anlayış ve saygı.
Fırsat eğitimini hayatımızın bir parçası haline getirme.
Başarının takım çalışmasıyla yakalanacağına inanırız.
Saygı ve sevgiyi ön planda tutarız.
Empati anlayışı geliştirme. Tüm öğrencilerin öğreneceklerine inanma.
Okulumuzda her öğrencinin gelişmesi için ortam hazırlarız.
Öğrencilerimizi bütün çalışanlarımızın odak noktası sayarız.
Farklılıklarımızın bilincindeyiz ve bu farklılıkların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanırız.
Öğrencilerimize ve çevremize örnek alınan bir model olduğumuza inanırız, konuşma, kıyafet ve davranış olarak dikkatli olmamız gerektiğine inanırız.
Eğitimde kaliteyi ön planda tutarız.
Öğrencilerimizin başarısını artırmak için sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışırız.
Biz çağımızın ve ülkemizin istediği insan profilini bilir ve eğitim süreçlerimizi ona göre tasarlar ve planlarız.
Zamanın değerine inanırız.
Teknolojik gelişmeleri izler kullanılmasına önem veririz.

Ümran Aygen İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: (274 )227 05 24
Okulun Faksı: (274 ) 227 02 05
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
http://umranaygenilkogretim.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: umranaygen@hotmail.com
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok