Üç Nokta Nerelerde Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar
Teşekkürler,çok işime yaradı :):oops::p:)o_O:D

Üç Nokta Nerelerde Kullanılıyor

Üç Nokta Nerelerde Kullanılır?

Tamamlanmamış cümlelerin sonuna konur:
Ne çare ki çirkinliği hemencecik ve herkes tarafından görülüveri*yordu da, bu yanı... (Tarık Buğra)
Kaba sayıldığı için veya bir başka sebepten ötürü açıklanmak is*tenmeyen kelime ve bölümlerin yerine konur:
Kılavuzu karga olanın burnu b...tan çıkmaz.
Alıntılarda; başta, ortada ve sonda alınmayan kelime ve bölümle*rin yerine konur:
... derken şehrin öte başından boğuk boğuk sesler gelmeye başladı... (Tarık Buğra)
Sözün bir yerde kesilerek geri kalan bölümün okuyucunun hayal dünyasına bırakıldığını göstermek veya ifadeye güç katmak için konur:
Sana uğurlar olsun... Ayrılıyor yolumuz!(Faruk Nafiz Çamlıbel)
Ünlem ve seslenmelerde anlatımı pekiştirmek için konur:
Gölgeler yaklaştılar. Bir adım kalınca onu kıyafetinden tanıdılar: — Koca Ali... Koca Ali, be!..(Ömer Seyfettin)
Karşılıklı konuşmalarda, yeterli olmayan, eksik bırakılan cevap*larda kullanılır:
— Yabancı yok! — Kimsin? — Ali... — Hangi Ali? — ... — Sen misin, Ali usta? — Benim!.. — Ne arıyorsun bu vakit buralarda? — Hiç... — Nasıl hiç? Suya çekicini mi düşürdün yoksa !.. — !.. (Ömer Seyfettin)

UYARI: Üç nokta yerine iki veya daha çok nokta kullanılmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
A

anan

♡♒çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook saooooooooooooooooooooooooool♒♡
:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
:poop:

:mad::confused::cool::p:eek::oops::rolleyes:o_O

G

gökçe:-)

Çok güzel bir site, yazdıkları şeyler hoşuma gitti, kısa bir şekilde çok iyi bir anlatım, ödevim bitti.:):D:p;):rolleyes::cool: