Twitter Hesabım Askıya Alındı Nasıl Geri Alabilirim Resimli Anlatım

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Askıya alınan twitter hesabını geri alma çözüm, Twitter hesabım kapatıldı nasıl geri alabilirim resimli, Spamlanan Twitter hesabını geri almak

Hesap Askıya Alındı Ne Demek? Twitter, Bir Hesabı Neden Askıya Alır?
Twitter yetkilileri bu soruya şöyle cevap veriyorlar :

"Hesaplar çoğunlukla Twitter Kuralları ihlal edildiğinde askıya alınır. Hesabın ele geçirildiğinden veya riskli olduğundan şüphelenirsek de inceleme için hesabı askıya alabiliriz."

Askıya Alınan Twitter Hesabımı Nasıl Geri Alabilirim?
Hesabınız basit bir şekilde askıya alınmış ise, karşınıza şöyle bir ekran gelir. Kutucuklara birer tik attıktan sonra doğrulama kodunu girip "Onayla" butonuna tıklayarak hesabı hemen geri alabilirsiniz.

Bakınız :

Karşıma Doğrulama Kodu (Yukarıdaki Gibi) Ekranı Gelmedi Ne Yapmalıyım?
Eğer karşınıza, yukarıdaki gibi bir sayfa değilde sadece şu alttaki ekran görüntüsü gibi bir uyarı mesajıgeldiyse, durumunuz daha vahim demektir.

Diğer siteler bu durumu çok yüzeysel olarak anlatılmış ve "Twitter'a mail atın, sorununuz 10 gün içinde çözülür." diyerek olayı kapatmışlar. Ben ise olayı bu kadar çabuk kapamayıp, sizlerle attığım maili paylaşmak istiyorum. Çünkü atılacak mail İngilizce olmalı ve derdimizi İngilizce anlatmak da bir çoğumuz için ayrı bir derttir aslında. Bu sebeple yollamış olduğum o mailin ekran görüntüsünü alıp, sitede paylaşarak sizlere yardımcı olmak istedim.

Benim, Twitter'a attığım mail sonucu arkadaşımın hesabı hemen ertesi gün açıldı. Yani anlayacağınız 10 gün falan sürmedi. Ben diğer siteler gibi kısa kesip, sadece "mail atın" demiyeceğim. Sizin için, Twitter'a yollamış olduğum mailin ekran görüntüsünü aldım. Eğer hesabınız "ilk defa" bu şekilde [doğrulama kodu olmadan direkt olarak bu şekilde] askıya alınıyorsa, benim mailin aynısını yazarak, hesabınızı kısa sürede kurtarabilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl konuya.. Buradan itibaren, yazdıklarımı adım adım uygulayın...

İlk önce, askıya alınan hesabınız hangisi ise kullanıcı adı ve şifrenizle hesaba girin ve
Ayarlar --> Uygulamalar kısmından kullandığınız uygulamaları kaldırın.
(Erişimi Kaldır butonuna bir kez tıklamanız yeterli.)

Daha sonra ise buraya tıklayarak, mail atacağınız sayfaya gidiniz.

Açılacak olan sayfada ki formu aynen şu şekilde doldurunuz :

With love, yazan kısımda ise sadece Full Name kısma adınızı ve soyadınızı yazın, son olarak da Sumbit butonuna tıklayın.

Karşınıza şöyle bir ekran gelecektir :

Eğer bu ekranı gördüyseniz, Tamamdır! Mesajınız Twitter'a ulaşmış demektir. Geçmiş olsun. Geriye beklemek kalıyor. 1 gün içinde hesap açılmayabilir. Size kesin bir gün veremem. Belki de 1 haftayı bulabilir ama benim üstte de dediğim gibi benim attığım mail sonucu hesap 1 gün içinde açılmıştı ama bunun herkeste öyle olacağı anlamına gelmiyor. Siz yinede mailden sonra bekleyebildiğiniz kadar uzunca bir süre bekleyin. Baktınız hesabınızı açmıyorlar, yeni bir Twitter hesabı açmaktan başka çareniz kalmamış demektir. :)

Twitter Hesabım Neden Askıya Alındı? Sebepleri Neler Olabilir?

Hesabınız askıya alınmama sebeplerinden bazıları şunlardır :

• Takipçi kazandırma uygulamalarını kullanmak.
  • Retweet ve Favori arttırma uygulamalarını kullanmak.
  • İllegal paylaşımlar veya müstehcen içerikler paylaşmak.
  • Bir şahısa veya kuruma hakaretten dolayı diğer Twitter kullanıcılarının sizi şikayet etmesi.
  • Markalara veya ünlülere ait fake hesaplar açmak veya onları taklit etmek.
  • Aynı IP adresiyle çok fazla hesap açmak veya Twitter'ı 6 ay boyunca kullanmamak.
  • Ard arda çok fazla kişiyi takip etmek.
  • Gün içinde çok çok fazla veya ard arda çok fazla Tweet atmak.
Arkadaşlar ilk iki maddeden dolayı hesabınız askıya alındı ise kullandığınız uygulamaları Ayarlar --> Uygulamlar kısmından acilen kaldırmanız gerekiyor. Bu tür uygulamalar Twitter tarafından hile olarak kabul edilmektedirler ve Twitter kurallarına aykırıdır.

Kaynak: blogkafem.net

Son düzenleme: