Tüketici hakları hakem heyetinin görevleri nelerdir?

Eylül

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Tüketici Sorunları Hakem Heyetinin Görevi nedir?

- Hakem heyetleri görev, yetki ve çalışma kapsamı dışında kalan başvuruları doğrudan ilgili kuruluşlara intikal ettirir.

-Tüketiciler ile satıcı ve sağlayıcılar arasında çıkan uyuşmazlıkları çözmek amacıyla il ve ilçe merkezlerinde hakem heyetleri kurulur.Tüketici mahkemelerinde delil olarak ileri sürülebilecek kararları alırlar.

- İl hakem heyetleri il merkezi sınırları içinde, ilçe hakem heyetleri ise ilçe sınırları içinde görevli ve yetkilidir.

- Şikayet Başvuruları, tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya tüketicinin ikametgahının bulunduğu yerdeki hakem heyetine yapılır.

- Büyük illerde bulunan il hakem heyetleri, mal ve hizmet bedeli Bakanlıkça her yıl Aralık ayı içinde tespit ve ilan edilecek tutarın üzerindeki uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkilidir.

K

Kayıtsız Üye

Tüketici heyetlerinin görevleri nelerdir acele yarına ödevim var(kısa yazınız;)

K

Kayıtsız Üye

güzel ama uzunnn:( keşke daha kısa olsa bence bu yazıyı biraz daha kısaltın yazması çok uzun süre gerektiriyor sadece ana bilgiler olsa da yeterli olurdu

K

Kayıtsız Üye

Çok beğendim ama yaz yaz anca bitirdim ama yinede güzel bu tamda benim ödevim için lazıldı

K

Kayıtsız Üye

ben çok beqendim ßu siteyi ayrıca hiçte uzundeqil saat 13:05-13:07saatleri arasında yazdım