Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?

Sponsorlu Bağlantılar
Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?
Tırnak Yemek Nasıl Bırakılır

Tırnak yemek bir çok insanın vazgeçemedikleri kötü bir alışkanlıktır. Hangi ortamda olurlarsa olsunlar hiç kimseyi umursamadan tırnaklarını yemeye devam ederler. Bu alışkanlık kimi zaman onları çok fazla rahatsız etse de bu huylarından vazgeçememektedirler. Çünkü bazen bulundukları ortam buna izin vermemektedir. Kendilerini küçük düşürmekten korkarlar fakat yinede tırnaklarını yerler. Tırnak yemenin kötü bir alışkanlık olduğunu bile bile. Çünkü tırnak yemek sağlığa zararlı bir alışkanlıktır. Tırnaklarımızda her türlü mikrop barınmaktadır. Ne kadar ellerimizi yıkarsak yıkayalım mutlaka dokunduğumuz bir yerden tırnaklarımıza mikrop gelmektedir. Ve tırnak yemek öyle bir alışkanlıktır ki! Dur ben ellerimi yıkayım da tırnaklarımı öyle yiyim dedirten bir huy değildir. Tırnak yemek yalnızca tırnakları ısırıp atmak değildir. Bazı insanlar tırnak kenarlarındaki etleri kanatıncaya kadar tırnaklarını kemirirler ve kendilerinden geçerler bunun farkında bile olmazlar. Tırnak yeme alışkanlığını nasıl bırakırız diye hiç düşündünüz mü? İşte size birkaç öneri. İlk öneri mutlaka doktor tavsiyesi alın. İkincisi kesinlikle tırnaklarınızı temiz ve bakımlı hale getirin bir diğeri ise tırnaklarınız hangi hallerde yediğinizi araştırın (sinirliyken mi, stresliyken mi? Vs) ve mutlaka eczanelerde satılan tırnak yeme alışkanlığına karşı caydırıcı olan acı ojelerden kullanın. Tırnaklarınızı yemediğiniz mutlu güzel günler.

K

Kayıtsız Üye

Benim hiç bir problemim canımı sıkan olay yok ama tırnak yiyorum nedense bir türlü de kurtulamadım.Film izlerken bile bi bakmışım tırnak yiyorum acı oje falan da işlemedi ne yapmalıyım?

K

Kayıtsız Üye

tırnaklarımı her gördüğümde elim ağzıma gidiyor ben istemediğim halde bilinçaltı olarak sanırım ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz

genelde stres endişe kaygı ve buna benzer nedenlerden dolayı bir tür hastalık daha doğrusu psikolojik olarak görülen bir hastalıktır acı oje akla gelen ilk yöntem ancak çoğu zaman faydası çok az bunun dışında küçük yaşlarda başlaması ve bunun nedenini bulmak gerekir bunun için en önemlisi bir psikolog uzmanından yardım alabilirsiniz.

K

Kayıtsız Üye

1-2 defa tırnaklarımı uzattım.fakat sonra tekrar yemeye başlıyorum.bunu engelleyemiyorum.
eczanelerde satılan acı oje yide denedım,fakat sonra tekrar başlıyor kendımı bıldım bileli yiyorum
işimde,evimde veya bır yere yemeğe gittiğimde kendımı tuhaf hissediyorum.tırnaksız iğrenç görüntülü eller fakat önüne geçemiyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkürler

K

Kayıtsız Üye

ya ben acı oje ilaç ne varsa kullandım 12 yaşındayım 6 yaşından belki de daha erken yemeye başladım dayım da tırnak yiyor fakat ben onu taklit etmiyorum acil öneriler lazım doktora falan gittim yine aynı 6 senedir tırnak yiyorum

K

Kayıtsız Üye

acı oje falan işe yaramıyor bn kaç kere denedim özel bi yere yemek yemek için gidiyorum fakat tırnaklarımı saklamak zorundakalıyorum ltf. bi yardım edin ya nolursunuz...

K

Kayıtsız Üye

ben şeffaf oje aldım...Yani kısaca Cila Her Hafta Tırnaklarınıza sürün..tırnak yeme alışkanlıgınızdan vazgeçersiniz..çünkü ben tırnak yiyodum..cila sürdüm ve artık yemiyorum...çok huzurluyum.

K

Kayıtsız Üye

eczaneden fito krem alın 10 liraya. tırnaklarınıza sürün 3 gün içinde hiç ağzınıza götürmeyin 3 gün içinde düzeliyo

M

Misafir

Bende 4-5 yaşlarında başladım bu illete 11 yaşındayım yeni kurtuldum o da şöyle acı oje falan değil sadece oyalanacaksınız yanınızda sakız veya minik stres topları taşıyın ne zaman eliniz ağzınıza gitse çekin ve sakız çiğneyin hocalarınıza söyleyin izin alıp sakız çiğneyin veya hocanın size bakmasını ve eliniz ağzınıza gittiğinde Alii Ayşeee her neyse bu şekilde sizi uyarsın bana aynı şeyi babam yapıyordu birde çok ders çalışıp stres yapmayın bu en önemli faktör birde tırnak uzatınca iyi bakın ve çok özenin rengarenk ojeler sürün ve bakın sonra hiç yemeyeceksiniz ve çevrenizdekilere söyleyin size iltifat etsinler tırnaklarınız hakkında bu sizin kendinizi iyi hissettirecektir.
SEVGİLERİMLEEEE!!!!! :D

K

Kayıtsız Üye

bende 13 yaşımdaym. 10 yıdır tırnağımı yiyiyorum acı oje aldım fakat fayda etmedi. herkesin tırnaklarına bakıyorum çok imreniyorum keşke benimkide öyle olsa. lütfen arkadaşlarım tırnak bırakmanın yollarını bi yazın allah rızası için ama sakın faceboooka yamayın çünkü feysim yok.

K

Kayıtsız Üye

ben tırnaklarımı yiyorum bazen tırnaklarım bitiyor tırnak etlerimi yiyorum çok canım acısada bir türlü bırakamıyorum ne yapmalıyım

K

Kayıtsız Üye

tırnak yemek istemiyorrum bugün uzatacağıma söz vermiştim ama geri yedim yemeden önce daha güzeldi. aslında önceden hiç yemiyodum ne olduysa başladı eylül ayından beri devam ediyor şimdi mar ayındayız yaz gelecek hala ben uzatamadıysam ayvayı yedim. ajı oje var sürüyorum onuda 1kaç gün sonra ajı ojeyide yiyorum öyle bir şey olsun ki elimi ağzıma alamaz hale geliyim yok mu böyle bir bana tırnak yemeyi bıraktıranın elleri dert görmesin

K

Kayıtsız Üye

bence cilanıza birkaç damla limon dökün ve elinize geçen meyve kabuklarını ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yap,her akşam vazelinle masaf yap

K

Kayıtsız Üye

tırnaklarımı yediğim için biraz şekilsizler nasıl düzelticem bilmiyorum ? yardımcı olurmusunuz

E

elifnaz şahin

ben istemiyerek yiyorum acı oje işe yaramadaı çünkü ben acıyı seviyorum canım sıkılırken yiyorum genellikle ancak heyacanlıyken kısaca her durumda ne yapmalıyım ?

K

Kayıtsız Üye

Selam Ben Tırnaklarımı Yiyoum Doktora GidimDe 3 illac Yazdi Toplam Ücret İllaclarin
3500tl Geliyodu Ama fazla Tirnak Yidim içim içimde kurt Ve Değişik Seğler Varmiş Ve tirnak Yiyenlerin Türkçesi Bozuk Olurmus Ve tirnak yimeyen 10yıl yaşiyorsa tirnak yiğen 3 yıl yaşiyormuş 4 senedir tirnak yemeği birakdim