Test Teknik Dershanesi - Test Teknik Dershanesi Hakkinda Bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar
Tarihçe
Test-Teknik Dershanesi, 1977 yılında 4 öğretmen ve 4 derslikle, Mersin Atatürk Caddesi'ndeki bir işhanında eğitim ve öğretim yaşamına başladı. İlk iki yıldan sonra, öğretim kadrosu 10'a ve derslik sayısı 7'ye çıktı. 1984 yılında bugün ilköğretim bölümü olarak faaliyet gösteren İstiklal Şubesi,1985 yılında Tarsus Şubesi, 1990 yılında Bulvar Şubesi, 1996 yılında Yenişehir Şubesi açıldı. 2004 yılında da Mezitli Şubesi 6. Şube olarak faaliyete geçti.
Mersin merkezde 4, Tarsus'ta 1 ve Mezitli’de 1 olmak üzere 6 şubesi, 100’ü bulan derslik sayısı, 100'ü aşan öğretmen kadrosu, toplam 150’yi geçen personeli, yılda hizmet verdiği ortalama 5000 öğrenci kapasitesi ile Test-Teknik Dershanesi, bugün Türkiye genelinde en önde gelen özel dershanelerden biridir.
Test-Teknik'te süreç içinde en fazla dikkati çeken durumlardan biri, çok ortaklı bir kuruluş olmasıdır. Kurulduğu 1977 yılında 4 ortaklıydı. Bir yıl sonra, 1978'de iki ortak ayrılınca, 1984 yılına kadar 2 ortaklı olarak devam etti. 1984 yılında limited şirket haline getirilerek ortak sayısı 7'ye çıkarıldı. Bugün bir anonim şirket şeklinde yapılanan Test-Teknik'in ortak sayısı 38’e ulaştı.
Test-Teknik bu yanı ile de, pek çok özel dershaneye örnek oldu. Bir kaç kişinin zor sürdürebildiği ortaklık sistemi, bugün 40’a yakın ortakla Test-Teknik’te başarıyla yürütülmektedir. Paylaşım felsefesinin çok zayıf olduğu toplumumuzda, çok ortaklı bir işletme, “önce eğitim “ parolasıyla başarıya ulaşmıştır.
Test-Teknik Dershanesi, başından itibaren eğitim ve öğretimi birbirinden ayrılmaz iki olgu olarak gördü. Bu bakımdan Test-Teknik Dershanesi’nde nitelikli öğretimin yanında, pek çok eğitsel faaliyetler de yapılmaktadır. Birçok okulda bile yapılmayan eğitsel etkinlikler, Test-Teknik’te ciddiyetle yürütülmektedir.
Test-Teknik, başından beri dershanecilik olayını yalnızca "sınav kazandırma" olayına da indirgemedi. Öğrenciler, bazılarının deyimi ile "yarış atı" gibi görülmedi, sorunsuz ve her şeyi almaya hazır insanlar olarak da düşünülmedi. Bu yaklaşım, süreç içinde Test-Teknik'teki tüm çalışmalara yansıdı ve Test-Teknik'in farklı olmasını sağladı.
29 yıldır Mersin ve Tarsus’ta, onbinlerce gencin başarısına katkı sunan Test-Teknik Dershanesi; disiplini, başarısı ve kurum ciddiyetiyle kendi alanında tüm Türkiye’de tanınan, takdir edilen, örnek, öncü ve önder bir eğitim kurumudur. Buna karşılık Mersin dışında ticari amaçla şube açarak, insanları yanıltma ve aldatmaya yönelik zincir dershaneciliği sistemine girmemiştir.
Test-Teknik Dershanesi, eğitimin ciddi bir iş olduğu bilinci ile ve eğitimde bir Mersin markası olarak sizlere hizmet etmeye devam edecektir.

Neden Test-Teknik?

Gençler kendilerini üniversiteye taşıyacak kurumu seçerken, elbette en iyisini seçmek için soruşturma ve araştırma yapmalıdırlar.Bu çabalarına velileri de yardımcı olmalıdır.
Eğitim ve öğretimi çağdaş bir anlayış içinde kavrayan , buna göre sistemini ve kadrosunu kuran eğitim kurumlarını araştırmak gerekir.Bugün Türkiye koşullarına her özel dershane, öğrencilerine bir şeyler vermenin çabasındadır.Ancak, başarısını kanıtlamamış kişi, kuruluş ve işi marketçiliğe çeviren zincir dershanecilerinin peşinde koşuşturmanın macera olacağının bilincinde olmak gerekir.Bu nedenle gerçek ölçülerle bir karşılaştırma yaparak, dershane seçimi yapılmalıdır.

ÇÜNKÜ ;
29 yıllık deneyimi
Çağdaş, bilimsel ve kaliteli eğitim-öğretim sistemi
Ciddi, güvenilir, disiplinli yönetim anlayışı
Güçlü, deneyimli ve uzman yönetim kadrosu
Öğrencinin yandaşı, sırdaşı Rehberlik Servisi ( Mersin'deki en iyi rehberlik servisine sahiptir , benim tarafımdan onaylandı :) )
ÖSYM standartlarında deneme sınavları
ÖSYM standartlarında kitap ve dergileri
Kanıtlanmış başarısı ( 2006 OKS'de Fen liselerini ve anadolu liselerini kazananların [Mersin'den] %33'ü dershanemizden )
Sosyal, kültürel etkinlikleriyle ( Satranç , pinpon , futbol vs. turnuvalar )

Test Teknik Dershanesi Web Sitesi

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

ben sizin dersanenizin hakkında olumlu yorumlar alıyorum ama şöyle bir gerçek war ki ben üniwersiteye hazırlanan biri olarak hiçbir temelimin olmadığını we bu eksiklerimin tamamlanması için bir destek almam gerektiğini biliyorum.Normalde aklımda dersane fikri yoktu çünkü okul derslerini we dersaney derslerini bir arada yapamam diye düşünüyordum ama bir desteğe ihtiyacım olduğunu we ne olursa olsun bu sene bir şekilde üniwersteyi kazanmam gerektiğini bildiğim için söylüyorum bunları.Sizin bu konudaki düşünceniz nedir? Hiçbir temelim olmadan özellikle 0 matematik eksiğimi sizinle kapatabilir miyim? we en önemlisi bu zorlukları aşıp üniwersiteyi kazanabilir miyim? Umarım cewabınız EWET olur we bu zorlu maratonu birlikte tamamlayıp zafere ulaşırız...

C
3 ocak ilkokulu da okuyordum. Ilkkez 1985-1986 4. Siniftayken daha sonra 1986-1987 5. Siniftayken gittigim dershane. Binanin karsisinda ileri ilkokulu vardi. Ilk yil sari uzerinde test teknik logosu ve tazisi olan bir heybe vermislerdi. Uzun sure saklamistim :) ne gunlerdi. Dershaneden ciktiktan sonra hemen binanin altindaki kirtasiyenin vitrinlerine bakmak yolun karsisindaki is bankasindan cocuk dergisi almak yolun uzrindeki el arabacisindan murt almak cok guzeldi :) guzeldi diyorum cunku 1987 yilinda 3 ocaktan mezun olunca Istanbul a tasindik ve o tarihten beri yolum Mersin e hiic dusmedi. Icimdeki mersin sevgisi hic bitmedi .