Televizyon izlerken dikkat etmemiz gerekenler

SeLeN

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Televizyon izlerken nelere dikkat etmeliyiz kısaca,
Televizyon izlerken uyulması gereken kurallar nelerdir,
Televizyon izlerken dikkat etmemiz gerekenler,


Televizyon, artık neredeyse hayatımızın tamamını kaplamaktadır. Ancak televizyonu çok fazla seyretmek ciddi göz hastalıklarına neden olmaktadır. Televizyonun yerinden, bakılacak mesafeye kadar her şey oldukça önemlidir.

Televizyon çapraz bir şekilde evin bir noktasına yerleştirilmelidir ve televizyon büyüklüğünün 2-5 katı uzaklığından seyredilmelidir.

Uzu süre televizyona bakmak yorgunluk, baş ağrısı gibi rahatsızlıklara da neden olmaktadır. Bu da insanlara ciddi zararlar vermektedir.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise, izlenen programların ya da dizilerin içeriğidir. Biz insanlar artık günümüzde televizyona o kadar bağımlı hale geldik ki her izlediğimiz programdan etkilenebiliyoruz.

İzlediğimiz programları özellikle yanımızda çocuklar varsa dikkat etmeliyiz. Çünkü rastgele izlediğimiz ve çocuklara izlettiğimiz programlar çocukların ruhsal gelişimlerini ters yönde etkileyebilmektedir.

Biz de televizyona kapılmamaya, televizyonun olumsuz etkilerinden korunmaya çalışmalıyız. Büyük ya da küçük hepimiz televizyonun kişiliğimize ve ruh sağlığımıza olan olumsuz yönde etkilerden korunmalıyız.
 

Üst