Teknolojinin Yararları ve Zararları Kısaca Maddeler Halinde

Sponsorlu Bağlantılar
çok teşekkürler ödevim için lazımdı
fakat keşke biraz daha fazla olsaydı :rolleyes::rolleyes:

Teknolojinin yararları;

- İnternet aracılığıyla dünyanın diğer ucundaki bilgiye ulaşabiliriz.

- Teknoloji sayesinde insanların yaşam standardı arttı. İnsanlar teknoloji sayesinde işlerini daha hızlı ve yorulmadan yapabiliyorlar çünkü bir çok makine insan hayatına girdi.

- Teknoloji tıp alanını da ileri seviyeye taşımıştır. Tıpta ilerleyen teknoloji sayesinde insanların hastalıkları daha hızlı şekilde saptanıp tedavi edilebiliyor.

- Eğitim alanında teknolojinin gelişmesiyle birlikte eğitim daha da kolaylaşmış ve modernleşmiştir.

- Teknolojinin sayesinde matbaa gelişmiştir böylece insanlar duygu ve düşüncelerini daha kolay anlatmıştır. Kitaplar, insanlar için ulaşılmaz bir şey olmaktan çıkmıştır.

- Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte ulaşım ileri seviyelere çıkmıştır. Eskiden insanlar bir yerden bir yere günlerce yürüyerek ya da hayvanlarla giderken şimdi uçakla dünyanın diğer ucuna bir kaç saatte gidebiliyorlar.

- Teknoloji, verilere kolay erişebilmemizi sağlar ve insanlara zamandan tasarruf ettirir.

Teknolojinin zararları;

- Teknolojinin ilerlemesiyle daha fazla kağıt üretimi için ya da yerleşim yerleri açmak için ormanlar yok ediliyor.

- Teknoloji silah sanayisi gibi alanlarda da kullanılmaktadır. rnek olarak Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan bombaları örnek olarak verebiliriz.

- Teknoloji sayesinde yapılan araçların egzoz dumanları temiz havayı her gün biraz daha kirletmektedir.

- Sanayileşme ile fabrikalar artmaktadır ve fabrikaların bacalarından çıkan dumanlar doğal çevremizi kirletmektedir.

- Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte makineleşme başlamıştır ve bu nedenle bir çok insan işsiz kalmıştır.

- Dünyadaki küresel ısınmanın giderek artmasının en büyük nedeni ise her gün ilerleyen teknolojidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z

zeykübila

ya yardım edin münazaram var karşı sınıfı yenmem gerek çooooooooooook havalandılar yardım edinve dua edin

H

Hakan Özdemir

Saol eline sağlık fakat neden herkez "işime yaradı,saol,vb." şeyler diyoi?????**o_O

S

saaane

uff bnce yeterli bi bilgi değil çok açıklayıcı olmamış daha radyasyondan hiç bahsetmemiş beğenmedim :( :( :mad: ztn moralim bozuk