Tekirdağ İlköğretim Okulu Ve Iş Okulu Bilgileri Merkez Tekirdağ

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Tekirdağ İlköğretim Okulu Ve Iş Okulu Hakkında - Tekirdağ İlköğretim Okulu Ve Iş Okulu Tanıtımı - Tekirdağ İlköğretim Okulu Ve Iş Okulu Erişim bilgileri - Tekirdağ İlköğretim Okulu Ve Iş Okulu Resimleri

Tekirdağ İlköğretim Okulu Ve Iş Okulu Tekirdağ Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Tekirdağ İlköğretim Okulu Ve Iş Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Tekirdağ İlköğretim Okulu Ve Iş Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Tekirdağ İlköğretim Okulu Ve Iş Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Tekirdağ İlköğretim Okulu Ve Iş Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: TEKİRDAĞ İLKÖĞRETİM OKULU VE IŞ OKULU
Adresi: HÜRRİYET MAH.İSTANBUL YALI KOLU MEVKİİ
Telefon Numarası: 2822931137
Faks Numarası: 2822932673

MİSYONUMUZ

Özel eğitimde destek eğitim hizmetlerine sınırlı düzeyde ihtiyaç duyan bireylere; kendi kendine yetebilen, farkındalık düzeyi yükselebilen, topluma yararlı bireyler yetiştirmek.

VİZYONUMUZ

Bilgi çağına uyumlu, sosyalleşmiş, bağımsız yaşam becerileri gelişmiş, yeterli mesleki bilgi ve donanıma sahip bireyler yetiştirmek.

TEMEL DEĞERLER

- Hafif düzeyde zihinsel engelli öğrencilerimizin performansını en üst düzeye çıkarmak.

- Eşitlik

- Şeffaflık

- Bireysel farklılıkların dikkate alınması

- Öğrencilerimizin öğrendiği bilgiyi etkin şekilde günlük hayatında kullanabilmesi

- Özgüven

- Tolerans(Eğitsel Hoşgörü)

- Sürekli gelişim

İŞ OKULU HAKKINDA KISA BİLGİ

Rehberlik ve Araştırma Merkezinde incelenen ve zihinsel engeline yönelik kaynaştırma kararı olan öğrenciler ile özel eğitim sınıfında eğitimini tamamlayan öğrenciler 8. sınıfı bitirdikten sonra iş Okullarının eğitiminden yararlanıyor.

İş okulları 21 yaşından gün almamış, orta düzeyde yetersizliği olan bireyler veya ilköğretimlerini tamamlayıp genel ve ortaöğretim programlarına devam edemeyecek özel eğitim gerektiren bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirmek, öğrenme ihtiyaçlarını karşılamak, topluma uyumlarını sağlamak, iş hayatı ile ilgili bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla gündüzlü olarak açılan okullardır. (Özel Eğitim Hizmetleri Yön. Madde 39)

Bu okulun eğitim-öğretim imkânlarından yararlanabilmek için öğrencilerin "Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde tekrar değerlendirilmesi gerekiyor. Değerlendirme sonucunda öğrenciler İş Okulu?na resmi olarak yönlendiriliyor. İş Okullarına öğrenci velisi direk gidip kayıt yaptıramıyor. Kayıt için İl Milli Eğitim Müdürlüğü?nde kurul kararının alınması gerekiyor. Kurtul kararının alınabilmesi rehberlik ve araştırma merkezinin inceleme raporu, hastane raporu ve ilköğretim diplomasını zorunlu kılıyor. 8. sınıf sonrasında öğrenci velisinin/ okul yönetiminin merkezimizden randevu alması ve süreci başlatması gerekiyor.

İlköğretimde kaynaştırma eğitimine alınan ve bu programı tamamlayanlara ?diploma?, alınan her türlü özel eğitim önlemine rağmen, programın amaçlarını gerçekleştiremeyen öğrencilere de ?öğrenim belgesi? veriliyor. (Özel Eğitim Hizmetleri Yön. Madde 73)

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz