Susuz Köyü Vezirköprü Samsun

KaRDeLeN

Özel Üye
Sponsorlu Bağlantılar
Susuz Köyü Vezirköprü - Susuz Köyü Hakkında -Susuz Köyü Tanıtımı - Susuz Köyü Resimleri

Samsun

Bilgiler
Nüfus 921 (2000)
Koordinatlar
Posta Kodu 55900
Alan Kodu 0362
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Samsun
İlçe Vezirköprü

Susuz, Samsun ilinin Vezirköprü ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Önceden köyde su olmadığından köylü suyu kuyulardan evlere taşıdıklarından adı Susuz köyü kalmıştır.

kültür

Susuz köyünün kültürel yapısı, ( Özbkistan ) dan gelen göçlerle birlikte ( Orta Asya ) ve Özbekistan kültürünü içerisinde barındırmaktadır.Köyde düğünler davul zurna ile yapılır.Dini bayramlarda köy odasında yemek verilip Kuran-ı Kerim okunur.

Köy, Yukarı Susuz ve Aşağı Susuz olmak üzere ikiye ayrılır. Aşağı susuz tek mahalle Yukarı susuz altı mahalledir. Aşağı susuz ile Yukarı susuz arası 6 km dir. Susuz köyünün mahallelerinin isimleri şunlardır:İNCİRCİK,ÇALTILOĞLU,SALUR,KARAAHMET,ÖREN E,BALLIK ve AŞAĞI SUSUZ dur.Susuz köyünün VEZİRKÖPRÜ ye uzaklığı 52 km dir.

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 921
1997 1038
Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım orman ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

((2009)) - Osman Çalışır

2004 - Mehmet Deniz
1994 - Emrullah Demirbilek
1994 - Osman Sever

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu VARDIR. Köyde, içme suyu şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi de yoktur. Köyde kanalizasyon yoktur.Köye ulaşımı sağlayan yol stabilize olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. 4 adet lköğretim okulu ve 7 adet cami vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz