Sınıf Nöbetçisinin Görevleri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar
Sınıf Nöbetçilerinin görevleri,Sınıf Nöbetçi ne yapar,Sınıf Nöbetçi öğrencisinin görevleri nedir

1-Her öğrenci, Sınıf Nöbet Listesine göre listede belirtilen gün ve tarihte nöbet tutar.

2-Nöbetçi Öğrenciler, öğretmen masa/sandalyesinin temizlenmesi, teneffüslerde sınıfın/dersliğin havalandırılması, tahtanın temizlenmesi,sınıfa yeterli tebeşirlerin sağlanması, çöp sepetinin boşaltılması, yerlere pas pas yapılması ve sınıfın genel temizliğinden sorumludur.

3-Nöbetçi Öğrenciler, Kat Nöbetçisi Öğretmenin gözetiminde sınıftaki/derslikteki öğrencilerin (hasta vb. durumu olanlar hariç) dışarıya çıkarılmasını sağlar.

4-Nöbetçi Öğrenciler, diğer sınıflardan çeşitli sebeplerle gelen öğrencilerin sınıfa/dersliğe girmesine izin vermez. Gelen öğrencinin içerideki bir öğrenci ile ilgili bir talebi varsa ; gerekli talebi ilgili öğrenciye ulaştırır.

5-Nöbetçi Öğrenciler, “hiçbir mazereti olmamasına rağmen” sınıftan/derslikten çıkmayan ve sınıf ortamını bozan öğrencileri, öncelikle ilgili Kat Nöbetçisi Öğretmene, yoksa derse giren ilk öğretmene bildirir.Bu davranışlarında ısrar edenleri ise Sınıf Rehber Öğretmenine en kısa zamanda haber verir.

6-Nöbetçi Öğrenciler, teneffüslerde sınıfta/derslikte kaybolan HER TÜRLÜ (özel veya sınıfa/dersliğe ait) EŞYA’dan sorumludur. Nöbetçilerin ihmalden dolayı kırılan,kaybolan veya zarar gören eşyalar o günkü nöbetçi olan öğrencilere ÖDETİLİR.

7-Nöbetçi Öğrenciler, (o günkü son derste) bir gün sonra Nöbet Tutacak Olan Öğrencileri, “yarın nöbet tutacağı” konusunda bilgilendirir.

8-Nöbetten Sorumlu Başk.Yardımcısı, nöbetçileri takip ederek görevini yapmayan veya ihmal eden öğrencileri uyarır. Bu durumun tekrarı halinde Sınıf Rehber Öğretmenine gerekli bilgiyi verir.

9-O gün nöbetçi olacak olan öğrencinin, okula çeşitli sebeplerden dolayı gelmemesi/gelememesi durumunda Nöbetten Sorumlu Başk.Yardımcısı, bir sonraki günün nöbetçilerinden gerekli görevlendirmeyi yapar.

10-Nöbetçi Öğrenciler, teneffüslerde özel ihtiyaçları için derslikten zorunlu olarak ayrılmaları durumunda her hangi bir arkadaşını yerlerine görevlendirebilirler.

Kaynak:Yaşar ÇIRAKLI
7/D SINIF ÖĞRETMENİ

K

Kayıtsız Üye

ya bakın ben bu görevi üstlendim yapmakta zorundayım 3 günüm var bana yardım edin lütfen