Sınıf Başkanının Görevleri Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar
Sınıf Başkanının Görevleri Neledir,
Sınıf Başkanının Görevleri ve Sorumlulukları,
sınıf başkanlarının görevleri nelerdir

SINIF BAŞKANININ GÖREVLERİ

1-)Öğrencilerin zamanında derse girmelerini ve sessizce öğretmenlerini beklemelerini sağlar.
2-)Öğretmenleri gelmediği zamanlarda durumu şube veya nöbetçi öğretmenine bildirir ve öğrencilerin gürültü yapmadan oturmalarını sağlar.
3-)Öğretmen derse girmeden önce öğrencilerin tamam olup olmadığını kontrol eder, olmayanları öğretmene bildirir.
4-)Sınıfın temiz ve bakımlı olmasını sağlar, havalandırmasını sağlar.
5-)Okul idaresinden öğrencilere duyurulması için verilen emirleri öğrencilere duyurur.
6-)Şube öğretmeninin veya okul idaresinin vereceği diğer görevleri yerine getirir.
7-)Her gün nöbetçi öğrenciyi belirleyerek, takibini yapmak.

-Nöbetçi öğrenci; ders sonunda tahtayı siler, sınıfı havalandırır.
-Çöpleri boşaltır, gün sonunda sınıfın temizliğini yapar.
-Öğretmeninin ve sınıf başkanının verdiği diğer görevleri uygular.

Z

zehrakapusin

bildiğimiz şeyler yani pektte bişey söylememiş bende merak etmiştim çok saçma

K

Kayıtsız Üye

ARKADAŞLAR BENDE SINIF BAŞKANIYIM ama önrencilere sınıfa girdikleri zaman hic yerlerinde durmazlar göel ikaz ederim olmaz kızarım olmaz ensonda cetvelle vururum sınıf başkanlığından atılırım ozaman bu öğrencilere ne yapmak gerekie

A

azime sude güç

bende bir sınıf başkanıyım ama bu öğrenciler hiç söz dinlemezler.
onlara kızarım eyer olmazsa döverim geri dönerken acımamış gibi gülerler gülerlerken öğretmenimiz gelir onu cezalandırınca bebek gibi ağlarlar

K

Kayıtsız Üye

çok doğru ama hepside yapılamıyor ki kardeşim yapsanda sınıftakiler istemiyor doğal olarak sonra sınıf başkalığından istifa ediyorsun atık mesela bende kaç kere bu olay oldu ama arkadaşlarımda her seferinde beni seçti artık aday filan olmuyacağım ya doğru düzgün yaparsam yaparım ya da hiç yapmam

K

Kayıtsız Üye

bende sınıf başkanıyım ama malesef dinlemiolar içeri girmeyen öğrenciler var çok zorluk ç.ıkarıolar biri napmam konusunda yardım etsin lütfen sınıfta konuşan fazla yok konuşanlarda zaten fısıltı ile konuşuo ama o 3 öğrenci ismi lazım değil çok zorluk çıkarıo

K

Kayıtsız Üye

bende sınıf başkanıyım ama hiç yerlerinde duramazlar bizim sınıfın arkasında biraz boşluk var hatta bazen o boşlukta erkekler maç yapar. herkes ayakta birkaç kişi arkasını dönüp konuşur sınıfta büyük olunca yankı yapar.tahtaya yazmak yasak olmasına ramen tahtının başına 5 kişi toplanır resim yapar yada tahtaya yazmayın yazar.son olarak onları nasıl sustururum

K

Kayıtsız Üye

ya tamamda ben okul başkanının görevlerini istiyorum pazartesi sonuçlar belli olacak o yüzden cuma gününe kadar cevap istiyorum :(

K

Kayıtsız Üye

Hepsi güzel bu bilgilerinde. Hoca Sınıfa girince tahtaya yazılanlar Ece tahtayı silermisin lütfen diyorlar. Bnde kıyamıyorum siliyorum. Ne yapıcağımızı şaşırdım

Y

Yareneylullll

Bende sınıf başkanıyım yıllardır susturma söz dinlememe gibi bir durum yok ne dersem yapiyorlar sadece ısrarcı oşmak lazım Kabiliyet meselesi

K

Kayıtsız Üye

Arkadaşlar ben daha geçen hafta cuma günü başkan oldum ama daha görevimi yapmadım o gün son olarak benden önceki başkanımız görevini yapacaktı.Ben ilk defa sınıf başkanı oluyorum, hep başkan yardımcısı olmuştum yani başkanlığın ne kadar zor olduğunu az çok tahmin edebiliyorum, ancak sınıf dediğiniz gibi pekte uslu sessiz sakin durmuyor :(

Son düzenleyen: Moderatör:
B

Başkan

Arkadaşlar Bende Sınıf Başkanıyım Çok Yaramaz Olanları Dövüyorum Ama Sadece Çok Yaramaz Olanları Ötekilerini İse Her Defasında Bozuyorum Tekrar Tekrar Sus Deyince Utanıyor Oda Olmazsa Sınıf Ögretmenime Söylüyorum.