Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu Bilgileri Körfez Kocaeli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu Hakkında - Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu Tanıtım - Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu Resimleri - Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu İletişim

Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu Kocaeli Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz 1973 yılında beş sınıflı bir okulda Eğitim- Öğretime başlamıştır. Zaman içinde öğrenci mevcudunun artması nedeniyle mevcut sınıflar bölünerek sınıf sayısı artırılmıştır. Bölgemiz sürekli göç aldığından bu durumda yetersiz kalmıştır. Yeni bir bina yapma ihtiyacı doğmuştur. Yeni binamız 1992 yılında temeli atılmış olup 1995 yılında eğitim öğretime geçilmiştir.

17 Ağustos 1999 depremi ile eski binamız kullanılmaz duruma gelmiştir.Bu bina da 2002 yılında yıkılarak ikinci yeni binamız 2002 yılının temmuz ayında temeli atılarak altı ay gibi kısa bir sürede bitirilerek 2003-2004 eğitim öğretim yılı döneminde hizmete sokulmuştur. Şimdi her iki binamızda da eğitim öğretime devam edilmektedir.

Okulumuzu 1973 yılında Seka Kağıt fabrikasında çalışan personelin eşleri Seka Çocuk Dostları isimli bir dernek kurarak, yardım ve bağışlarla okulu yaptırmışlar. Bu nedenle okulun ismi de bu dernek tarafından verilmiştir.

Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: SEKA ÇOCUK DOSTLARI İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Akşemsettin Cad. Gürkan Sok. Körfez Kocaeli
Telefon Numarası: 2625271113
Faks Numarası: 2625271113
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için: