Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu Bilgileri Solhan Bingöl

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Bingöl'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Bingöl Solhan'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Bingöl Solhan'daki İlköğretim Okulları - Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu Tanıtımı - Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu Hakkında

ŞEHİT KAYMAKAM ERSİN ATEŞ İLKÖĞRETİM OKULU

OKULUMUZUN TARİHÇESİ
Okulumuz 1931 tarihinde tek derslikli olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Solhan'nın ilçe olmasından(1934) sonra artan öğrenci sayısına cevap veremediğinden, 1936 yılında üç derslikli bina olarak yeniden inşa edilmiştir. 1964 yılında İ1 derslik olarak inşa edilen Merkez İlkokulu, 1995 tarihine kadar bu isimle eğitim ve öğretim faaliyetini sürdürmüştür. 28 Nisan 1991 Tarihinde bölücü terör örgütünün saldırısı sonucunda şehit edilen dönemin ilçe kaymakamının anısnı yaşatmak üzere 19 Kasım 1999 Tarih ve 420/12486 Sayılı Milli Eğitim Danışma Kurulu kararı ile okulumuzun adı "ŞEHİT KAYMAKAM ERSİN ATEŞ İLKÖĞRETİM OKULU" olarak değiştirilmiştir. 2006 yılında AB'nin Eğitime Destek Projesi Kapsamında yapımına başlanan 16 derslik okul binası 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında hizmette açılmıştır.

Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu Bingöl Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ŞEHİT KAYMAKAM ERSİN ATEŞ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Yeni Mah.Solhan/Bingöl

Telefon Numarası: 4267112019

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:
BİNGÖL - SOLHAN - Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Ok.

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.