Samsung J700 Oyun Yükleme - Samsung J700 'e Nasıl Oyun Yüklenir - Samsung J700 Oyunları

Sponsorlu Bağlantılar
Samsung J700 Oyun Yükleme - Samsung J700 'e Nasıl Oyun Yüklenir - Samsung J700 Oyunları

Arkadaşlar uzun süredir internet sitelerinde bu soruyla karşılaşıyorum..

Bende merak edip Samsung'un bu modeline nasıl oyun yükleneceğini araştırmaya başladım ve nihayetinde bu modele nasıl oyun yüklendiğini keşfetmiş bulunmaktayım..

Öncelikle linkte bulunan dosyayı indirin.. Rar'lı dosya içerisinde her oyunun jar ve jad formatındaki dosyaları bulunuyor.. Bluetooth veya Data kablosu aracılığı ile örnek vermek gerekirse Süper Mario oyununun önce jad sonra jar formatındaki dosyasını telefonunuza gönderin.. Mutlaka iki formatı da göndermeniz gerekiyor..

Gönderdiğiniz dosya telefonunuz ana menüsü üzerinden Dosyalarım/Diğer Dosyalar/Diğer Dosyalar klasörüne yerleşiyor.. Siz .jad formatlı uygulamayı çalıştırdığınızda karşınıza yükle diye bir seçenek çıkacak karşınıza gelen seçenekleri ileri diyerek geçin oyun Dosyalarım/Oyunlar ve Diğerleri klasörüne yani oyunlarınızın bulunduğu klasöre yerleşiyor..

Daha sonra isterseniz indiridiğiniz kurulum dosyalarını silebilirsiniz..

Kolay gelsin..

Samsung E900 working Java games
Link:

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

http://ul.to/fhfzgsAlternatif

Kod:
şifre:www.bilgiduragi.com
Alıntıdır...

sırf bu konu için üye oldum.. link filan çalışıyor oke... ama dosyadan bişi çıkmıyor yani bi işe yaramadı

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
Arkadaşım link nasıl çalışmıyor sapasağlam link indirdim şimdi arşivde sağlam içi dolu oyun nasıl oluyor çalışmıyor diyorsunuz anlamıyorum. bilmiyorsanız indirmeyi üstteki mesajda nasıl indireceğiniz veya hatalı linkler hakkında link vermişim orayı inceleyin.
Ayrıca alternatif link eklendi

arkadaşlar g800 için ne yapmalıyım oyun yüklemk istiyorum ama nasıl yapacagımı bilimiyorum:( yardımlarınızı beklyrm

Siraç

Yönetici
Admin
Editör
G800 oyun yükleme

bildiğiniz gibi sıfır oyunla geliyo teflon.. oyun yüklemek isteyen arkadaşların aşağıdakileri yapması yeterli..

***ilk önce yüklemek istediğiniz oyunların jar ve jad uzantılı dosyalarını bilgisayarınıza indirin..

1- '' Qualcomm_USB_Treiber.rar ... at uploaded.to - Free File Hosting, Free Image Hosting, Free Music Hosting, Free Video Hosting, ... '' burdan Qualcomm_USB_Treiber dosyasını masaüstüne indiriyoruz.. rar içinde gelen dosyayı masaüstüne çıkarın fakat kurmayın..

2- BitPim | Get BitPim at SourceForge.net burdanda bitpim(versiyon 1.0.4'ü indirin) programının setup'ını indiriyoruz ve kuruyoruz..

(bitpim programını install ettik ve diğer dosyayı rardan masa üstüne çıkardık.)

3- G800'ü elimize alıyoruz yanımızda usb bağlantı kablosu var ama henüz bağlamadık.

4- *#0523# teflona (yıldız kare 0523 kare) tuşladığımızda beyaz menü ekranı çıkacak.. menü ekranındayken 4 kere daha kare tuşuna tıklıyoruz.. ekrandaki menüde [1] den [9] a kadar çeşitli seçenekler var.. [9] numarada 'common' seçeneği olmalı.. seçmek için tuş takımından dokuzu tuşluyoruz.. çıkan menüde [6] usb configuration için altıyı tuşluyoruz.. çıkan menüde [2] qualcomm usb seçeneği için 2 yi tuşladık.. ekrana ''plz reconnect the cable'' uyarısı gelecek.. bu ekranda kalın.

5-usb kablosunu pc ve telefona bağlıyoruz.. pc 'yeni donanım bulundu' uyarısı verecek.. yeni donanımı yükleme seçeneklerinden ** belirtilen konumdan yükle(gelişmiş) seçiyoruz.. dosyayın konumunu belirtmek için [browse] masaüstüne rardan çıkardığımız dosyayı (qualcomm usb treiber) seçerek next diyoruz.. güvenlik uyarısı çıkarsa devam et diyoruz..

yeni donanımınız yüklendi ve kullanıma hazır uyarısı gelecektir..

6-daha önce kurduğumuz bitpim programını çalıştırın.. yukardaki seçeneklerden [edit] ardından [dedect phone] tıklıyoruz.. no phone dedected run settings? uyarısı verecek [evet] i tıklıyoruz.. çıkan ekranda sadece 2 kısımda değişiklik yapacağız..

7-phone type kutucuğunda [Other CDMA phone] seçiyoruz..
com port kutucuğuna ise browseyi tıklıyarak çıkan ekranda ( 2 kısımlı ekran çıkacak alt ve üst olarak altta thiz port is available yazar ve descriptionda portun ismi yazılıdır bende interface 3197 (COM8) diye gözüküyor.. ) altta description da okuduğumuz porttu üst menüde bularak tıklıyoruz ve en alttan ok diyerek çıkıyoruz.. tekrar ok diyerek setting menüsünden bitpim ana menüsüne dönüyoruz..

8-ana menüde solda bulunan seçeneklerden [file system] i tıklıyoruz.. ekrana gelen mavi renkli dosyaya yada yanındaki + kutucuğuna tıklıyoruz .. retrieving yazacak ve teflondaki tüm dosyaları bulacaktır..bekliyoruz..

9- teflonunuzdaki dosyalar ekrana geldi.. önce [media] dosyasını ordan [games] i tıklıyoruz..

10- yüklemek istediğiniz oyunların jad ve jar dosyalarını tut sürükle yöntemiyle [games] in içine atıyoruz..
(tek seferde birden fazla oyun yükleyebilirsiniz ama maksimum 3'er oyun atın)

11- dosyalar yüklendikten sonra usb kablonuzu teflondan çıkarın.. telefonunuzda onayla tuşuna basın..
telefonun ana ekranındayken *#6984125*# yazıyoruz.. karşımıza admin setting menüsü geliyor.
[4] internals seçiyoruz.. master key soracak *#9072641*# yazıp onaylıyoruz.. gelen menüde
[7] storage settings'i seçiyoruz.. sonra sırasıyla [1] update media data base, [2] update java db ve
[8] create ax dat file sırasıyla güncelliyoruz..( üstlerine gelip okeye basınca otomatik güncelliyor)
telefonu kapatma tuşundan ana ekranına alıyoruz..

12- ve bitti.. dosyalarımdan oyunlara girdiğinizde oyunlarınızı oynayabilirsiniz.. benim bazı java oyunlarını
açmadı bazılarında ise ses yoktu ama bir çoğu sorunsuz çalışıyor..

not: oyunları telefonunuzdan silerken aynı yöntemle bitpim programıyla teflonun içine girerek jar ve jad dosyalarını silin.. teflonu oyun silmek için kullanmayın..

K

Kayıtsız Üye

facebook mobile yukledim. oyunlar diğer klasörüne attı. ve artık o klasöre ne zaman aç desem. telefon reset atıyor kendine. o klasörü nasıl silicem. içini nasıl silicem. giremiyorum klasöre reset atıyor.