Samiye Nuri Sevil İlköğretim Okulu Bilgileri Turgutlu Manisa

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Samiye Nuri Sevil İlköğretim Okulu Hakkında - Samiye Nuri Sevil İlköğretim Okulu Tanıtım - Samiye Nuri Sevil İlköğretim Okulu Resimleri - Samiye Nuri Sevil İlköğretim Okulu İletişim

Samiye Nuri Sevil İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

İnkılap İlkokulunun temeli 1936 yılında zamanın Manisa Valisi olan Murat German tarafından atılmıştır. Yapımı devam ederken Murat GERMAN ölmüş, yerine atanan Vali Lütfi KIRDAR yapımı sürdürerek1939 yılında binanın yapımı tamamlanmıştır. Bina 1939 - 1940 öğretim yılında hizmete girmiştir. İlk öğrencileri eski Hilal İlkokulundan naklen 01.01.1940 yılında gelmiştir.

Okulun bahçesi Hafız Bekir Tanrıbilen , Selim Oğullarından Halil Osman ve Raşit tarafından bağışlanmıştır. O zamanlar 30.000 TL’ye çıkan okul iki katlıdır.1. katta üç dershane, bir idareci ve bir öğretmenler odası , ikinci katta dört dershane, bir ders araçları odası vardır. Bina 42315 metrekare üzerine yapılmıştır. O yıllarda okulun sıraları dört kişilik masalar halinde ve ona göre sandalyelidir.Okulun ilk adı okulu yaptıran zamanın Manisa Valisi Lütfi KIRDAR olmuştur.Bu isim Manisa İl Daimi Encümeninin 11.03.1951 tarih ve 212 sayılı kararı ile 14 Mayıs olarak değiştirilmiştir. Sonradan aldığı isim olan "İNKİLAP"ise yine Manisa İl Daimi Encümeninin 11.07.1960 tarih ve 97 sayılı kararına dayanmaktadır.Okulun öğrenci sayısı zamanla artınca ek bina yapılması ihtiyacı doğmuştur. Okulun ek binası 1972 yılında 400.000TL'ye yapılmıştır.Yeni ek bina 32193 metrekare üzerine yapılmıştır. Yeni binada beş dershane, bir ders araçları odası , bir konferans salonu, bir idareci odası, bir ana sınıfı, bir ana sınıfı yatakhanesi ve bir işlik vardır. Okul bahçesinin çevresi 2910 metrekaredir. İnkılâp ilkokulu 04.08.1994 tarihinde şehrimiz hayırseverlerinden Hacı Nuri Sevil varisleri tarafından yaptırılan bitişiğindeki Samiye - Nuri Sevil İlköğretim Okulu ile birleşerek aynı ismi almıştır.

Samiye Nuri Sevil İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Turgutlu
Okulun Telefonu: (236) 3121144
Okulun Faksı: (236) 3131372
Okulun Adresi: Kurtuluş Mh. Hatuniye Sk.No:7
Okulun Web Adresi:
http://samiyenurisevil.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 262121.@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok