Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Söke'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu Resimleri - Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu Hakkında

TARİHÇEMİZ
Okulumuz 1959-60 öğretim yılı başında Çeltikçi İlkokulu bünyesinde II.Çeltikçi İlkokulu olarak aynı okul bünyesinde öğretime başlamıştır.1959 Ekim ayında Rıza Öniz'e ait çırçır fabrikası kiralanmış,yerel imkanlarla tadilatı yapılarak okul olmaya elverişli hale getirilip,eğitim öğretime burada devam edilmiştir.Bu binada CUMHURİYET ilkokulu adı altında iki öğretim yılı kalmışltır.Bu binanın satılmasyla Kemalpaşa Mahallesindeki Akşam Kız Sanat Okuluna Ait binada 1961-62 yılında öğretimini sürdürmüştür.
SADULLAH KUŞADA İLKOKULU 1961 yılı yazında Söke'mizin maaruf ailelerinden Güngör PURA(ORHON) tarafından inşaatına başlanmış,1962 yılının 19 Mayıs gnü tamamlanarak eğitim öğretime başlamıştır.CUMHURİYET ilkokulu tüm kadrosuyla yalnız ismi değiştirilerek bu okula yerleşmiştir.
SADULLAH KUŞADA İLKOKULU ismi Güngör Hanımın arzuları gereğince,amcası merhum Sadullah Kuşada Bey'in adına izafeten verilmiştir.
1997-1998 öğretim yılında sekiz yıllık zorunlu eğitime geçildikten sora ismi güncellenerek SADULLAH KUŞADA İLÖĞRETİM OKULU olmuştur.
2005-06 öğretim yılında valilik oluru ile 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz Behiye Hanım İlköğretim Okulu'na nakledimiş, okulumuzda halen birinci kademe öğrencileri ile eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.

Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu Aydın Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: SADULLAH KUŞADA İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ÇELTİKÇİ MH. ALBAYRAK CAD.NO:103

Telefon Numarası: 2565181223

Faks Numarası: 2565124612

E-mail Adresi :sadullahkusadaioo@hotmail.com

Web Adresi:Sadullah Kuşada İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.