REAL Studio 2010 (Macintosh) Görsel Programlama Yapılabilecek Yazılım

DeMSaL

Özel Üye
REAL Studio 2010 (Macintosh) Sürüm 4

Boyut : 165 Mb

Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

Kısıtlama : 30 gün

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Mac OS X

Üretici Firma : Real Software

Tanıtım:
REAL Studio, Windows, Macintosh ve Linux için yüksek kalitede yerel uygulamalar (görsel programlama) yapabileceğiniz bir uygulama geliştirme yazılımıdr. REAL Studio ile Windows, Macintosh ve Linux işletim sistemleri için program yazmaya başlayabilirsiniz.

Programlama mantığı Visual Basic'e benzemekle birlikte kodlama ve kontrol farklılıkları vardır.

Windows'da çalışırken REAL Studio'den yeni bir MAC uygulama yaptığınızı hayal edin. İşletim sistemi hakkında detaylı herşeyi bilmeden, REAL Studio sizin yerinize çoğu şeyi yapabilir. Görsel bir kullanım imkanı sağlar. Bu sayede ne yaptığınızı rahat bir şekilde görebilirsiniz.

REAL Studio Visual Basic diline yakın ve hatta Windows için VB dosyalarını kendi dosya biçimine dönüştürebilir.

Modern sağlam ve temel olarak x86 (intel) ve PowerPc (Apple/IBm/Motorola) tabanlı nesneye yönelik temele dayanır. REAL Studio çapraz platform yapısıyla kod yazmayı, derlemeyi ve bütünleştirmeyi sağlayan arayüze sahiptir.

Programın 2 sürümü vardır. Kişisel (Personal Edition) ve Profesyonel (Professional Edition). Kendiniz için yazılım yazıyorsanız Personal Edition, başkaları için yazılım yazıyorsanız Professional Edition'a ihtiyaç duyarsınız. İki sürüm arasındaki farklar ise kısaca şu şekildedir.

IDE platformu için yerli uygulama derleyicisi var. (İki sürümde de VAR)
Herhangi bir platform için yerli uygulama derleyicisi var. (Sadece Pro sürümde)
Veritabanı sunucusuna bağlanabilirlik. (Oracle, ODBC, Postgre gibi). (Sadece Pro sürümde)
AES 256 veritabanı şifreleme. (Sadece Pro sürümde)
Uzak bağlantıyla hata bulma. (Sadece Pro sürümde)
İçerik denetimi. (Sadece Pro sürümde)
Otomatik keşif. (Sadece Pro sürümde)
Gelişmiş özellik, SSL desteği, profil ve konsol uygulamalar. (Sadece Pro sürümde)
Eposta ile teknik destek. (Sadece Pro sürümde)

Programın profesyonel sürümü içinde uzaktan hata ayıklayıcısı bulunur. Bir bilgisayarda uygulamalanızı çalıştırıp ve yazdığınız kodun diğerleriyle çalışmasını izleyebilirsiniz. Aynı işletim sisteminde olmamalı. Uygulama çalışırken oluşan hataları görebilir ve hataları giderebilirsiniz.

Eğer çalıştırdığınız kod istediğiniz hızda çalışmıyorsa, profili kullanıp performans düşüklüğünü bulup sorunu giderebilirsiniz.

Program Macintosh için intel ya da PowerPC işlemcide çalışır. 600 Mhz G3, önerilen 800 Mhz G4. Ayrıca 512 RAM ya da önerilen 768 RAM

Lisans:
Kişisel sürüm fiyatı 99$.
REAL Studio 2010 (Macintosh) Sürüm 4