Radyo Temaları ve Düzenleme Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar
Radyo temaları ve düzenleme, isim ekleme hakkında bilgiler

SORU**
Kendi temamızı neyle yapıyoruz .kendi temamızı kendimiz hazırlamak istesek?...

CEVAP>>Tüm resim editörleri ile yapabilirsin,
Photo Shop, Corel Draw, Ulead, Picture it . hatta paintle bile...

SORU**Bende fcp dosyalarini kabul etmiyor bilgisayarda açamıyorum?? ne yapmam lazim?..

CEVAP
fcp belgesini tikliyarak acmayacaksin,
****** from file ile sadece nerde oldugunu gösterip onaylayacaksın...

SORU**
Photoshop tan tema yaptım da, sonra onu fcp dosyası haline getirmek nasil olacak??

CEVAP>>bunu yapa bilmen icin once yayin alacaksin yada varsa test yayinina gir sonra
tools >>>> expertmode>>>>> present>>>>> en altan ucuncusu yani export to fill >>>>> sana pencere acilacak oradan istediğin sayfayi haric diyerlerinde ki X isaretini kaldir >>>>> okeyle ayri bir pencere daha acilacak oradan bilgisayarına yuklemek istediğin bolümu seçip tekrardan okeyle, artık tema fcp uzantılı olarak bilgisayarında...

SORU**
Ben radyo için kendim bir resim oluşturdum o resmi tools penceresinden seçiyorum gerekli ikonları (bold, italik vb..) yerlerine yerleştiriyorum ama bunları .fcp dosyası haline getiremiyorum. ve dolaysıyla .fcp dosyası haline dönüştüremediğim için diğer DJ'lerle paylaşamıyorum.

CEVAP>>Temanın ayarlarını yapıp arkaplan resmini resim upload sitelerinden biri ile url olarak girip expert modda temana bir isim verip save tuşuna basarak kaydedeceksin sonra
preset menusunden export to file tıklayıp çıkan pencereye temana isim verip bilgisayarına fcp uzantılı olarak kaydettikten sonra istediğin arkadaşına gönderebilirsin( ExpertMode --> preset --> export to file )
Dosyayı alan arkadaşın da yine expert modda preset menusunden ****** file seçeneği ile bilgisayarından fcp uzantılı dosyayı tanıtıp ok lerse Yeni tema Tools penceresinde temalar arasında görünmeye başlar ve çift tıklanınca yayında yeni tema görünmüş olur...

SORU**Yaptığım temaları başka arkadaşlarıma gönderdiğim zaman
temalardaki resimler onlarda çıkmıyor. jpeg uzantılı resimler kullanıyorum temalarımda. kendim kullanırken bi sorun yok ama başka arkadaşlarda sorun çıkıyor. resimlerin yeri boş çıkıyor. neden olabilir?..
Ve benim yüklediğim temalar dinleyicilerde çok geç açılıyor?...

CEVAP>>Eklemis oldugun background resmini bilgisayarından file olarak girdiysen bu sorunlar olur, url olarak vermelisin.
yani resim netde olmali, bilgisayarinda degil.
bu sekilde:
1. yapmis oldugun temayi diger dj lerde kullanabilir
2. resmin acilmasi uzun sürmez
(kesinlikle önermiyecegim hosting serverlar
file lodge ve image shack, bunlarda bazen resim yerine reklam cikiyor ve bir süre sonra resmi siliyorlar.)

Temanı arkadaslarının kullanması için ilk alternatif yukarda anlattıgım gibi resimi url olarak kaydetmeniz ikinci alternatif ise:yapmis oldugun resmi arkadaslarina gönderebilirsin, onlarda ayni senin yaptigin gibi expertmode da tuslari ve diger eklenmesi gerekenleri ekleyip tamani kullanabilirler.

SORU**Resimleri url olarak nasıl uygulayacağım peki?...

CEVAP>>www.imageshack.us veya benzeri bir resim upload sitesine git resmini buraya upload et export moda gec chat yazan yeri sag tikla orda backgraund yaziyor file ve url secenekleri olmasi lazim urlyi tikla sonra upload ettigin resmin urlsini oraya yaz ( insert -> picture -> url )

SORU**
Arkadaslar temanın üzerine resmimi va ismimi yazmak istiyorum ama yapamıyorum nasıl yapacam ?...

CEVAP>>Önce expert mode tikliyorsun (tools icinde sag altta), sonra temanin bos bir alanina maus ile sag tiklayarak insert menusunde pictur tikla onun icine resmini koy ama resim 100 KB den kucuk olmali yoksa hata verir, sonra resim cikacak resmi istediğin yere vede sagindan sonunda buyuk yada kuculterek yerleştir,
sonrada
tekrardan bos bir alan sec sag tikla maus ile insert text tikla sana bir yazi yazma alani acak oraya istediğini yazıp okeyle vede ayni sekilde yaziyi buyut yani kutuyu yani yesil cerceveyi daha sonrada yesil cercevenin icine tekrar sag tikla text sonrada color tikla bir renk sec yazin icin sonra ayni işlemi mi bir daha yap text vede bu sefer text size tikla sana roll yapabileceyin bir buton çıkacak onuda aşağı yukarı hareket ettirerek texti ( yazı ) buyutüp küçültebilirsin sonra save=kayıt yapmayi unutma...
Kayıt:Öncelikle yapmis oldugun temanin adina bir kere tikla ve tools menüde save resmine tıklayıp çıkan pencerede overrite onayla. Tema ayarlarınla bilgisayarına kaydedilmiş ve işlem tamamlanmıştır...

SORU**Flatcast Radyosunda dj isimlerini nasıl yazabilirim ...

CEVAP>>expert mode --> sag secenekle radyoda bir bosluga tikla insert --> text ile istedigini yazıp enter la , sonra da yazının üzerinde sağ tıklayıp çıkan kutucukta önce text size ile büyüklüğünü ayarla sonra text color ile rengini sec ve onayla sonra istediğin yere taşı işlem tamam...
Herhangi bir yazıyı (text) silmek için expert modda text üzerinde sağ tıklayıp remove seçeneğini kullanabilirsiniz...
Herhangi bir yazıyı düzenlemek için expert modda text üzerinde sağ tıklayıp edit seçeneğini kullanabilirsiniz...

Alıntı