Püsküllü Örgü Çocuk Panço Modeli ve Yapılışı

Dine

Özel Üye
Sponsorlu Bağlantılar
Püsküllü Örgü Çocuk Pançosu ve Yapılışı

sizlerle bebek pançolarını paylaşmak istiyorumHer ikisini de yakadan başlayarak ördümBenim kullandığım ip Nako bebe yünü(Size de bu markayı kullanmanızı öneriyorum çünkü yaptım işi çok güzel yansıtıyor) 98 ilmek atarak başladım2 düz 2 ters lastik ördüm5 cm olduğunda bir sıra haroşo ördüm(yaka dönsün diye)Bir 5 cm daha ördüm2 ilmek birlikte alıp bir ilmek dolayarak kordon geçirmek için delikleri oluşturdumSonra 49 ilmeğe ip geçirip beklettim Onlar bir yanda bekleye dursun diğer 49 ilmeğin 24 ilmeğini düz ördüm 1 doladım 1 ördüm 1doladım 24 ilmeği ördüm Arkasıraya geçtiğimde şişimde 51ilmek vardıArka sırayı arttırmadan aynı ördümÖn sıraya geçtiğimde 25 ilmeği düz ördüm 1 doladım 1 ördüm 1 doladım 25 ilmek ilmek ördümArkasıraya geçtiğimde53 ilmeğim vardıBundan sonrası hep böyle Bir ayrıntı daha var 6 sırada bir yanlardan 5 ilmek içerden arttırma yaptımİstediğim büyüklüğe gelince tüm ilmekleri bir defada kestim Şimdi an sevdiğim yere geldi sıra Canımın istediği gibi , hayalimde canlandırdığım gibi süsledim