Ps2 ile İnternete Nasıl Bağlanılır

Dine

Özel Üye
Sponsorlu Bağlantılar
PS2 ile internete bağlanmak için öncelikle şunlara sahip olmalısınız

1-Bir adet PS2 (model fark etmez)
2-Bir adet klavye+mouse
3-Bir adet USB Network Adapter ve de
4-Bir adet DSL ve benzeri hızlı bağlantı.......

Öncelikle alacağınız Ethernet Kartının modellerinden bahsedeceğim...
Size şu modellerden birini öneriyorum (Yalnız ismine cismine dikkat mutlaka ama mutlaka aynı olması lazım)

*3Com USB Network Ethernet Adapter 3C460B
BAFO USB To Ethernet Adapter BF-310
Belkin USB 10/100 Ethernet Adapter F5D5050
Belkin USB 10/100 Ethernet Adapter F5V122-PC
USB to Fast Ethernet Coverter SOHO-USBNET/100
EdiMax USB Father Ethernet Adapter 10/100 EU-4201 (Öneririm)
USB to Fast Ethernet Converter SOHO-USBNET/100

Bu Ethernet Kartlarından birini alıyorsunuz ve bağlantı kablolarını kullanarak PS2’ye bağlıyorsunuz....

Online oyun için size şu adımları takip etmenizi öneriyorum:
Main Menu-Options-Network Setup-Hardware Setup-buradan USB Ethernet Adapter’i seçin.Sonra Connection Settings-Type-Connection Type- Auto Detect(DHCP) veya statik IP olarak ayarlayın.Deneme yanılma yoluyla Windows XP Network paylaşımı ya da Auto Detect yapın.Save Settings diyip çıkın.(Buraya dikkat eğer PS2’nizde Memory Card yoksa bu ayarları her konsolu açışınızda tekrar girmek zorunda kalırsınız!)

Buradan sonra oyunun Ana Menüsünden Network Play-internet’i seçin Konsolunuzda hangi oyun takılı ise onunla ilgili bölümleri kaç oyuncunun katıldığını ve ping’i göreceksiniz size tavsiyem güzelim yurdum bağlantısının ne denli sorunlu olduğunu bildiğiniz için en düşük Ping’li bağlantıya girmeniz....Mutlaka DSL veya yüksek hızlı bağlantı sahibi olduktan sonra PS2’niz ile online tadını çıkarırsınız..