Piri Reis İlköğretim Okulu Bilgileri Gölcük Kocaeli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Piri Reis İlköğretim Okulu Hakkında -Piri Reis İlköğretim Okulu Tanıtım - Piri Reis İlköğretim Okulu Resimleri - Piri Reis İlköğretim Okulu İletişim

Piri Reis İlköğretim Okulu Kocaeli Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Piri Reis İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Piri Reis İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Piri Reis İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Piri Reis İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Piri Reis İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Bugün içinde eğitim öğretim yapılan Piri Reis İlköğretim Okulu 1950 yılında Donanma Komutanlığınca, Deniz fabrikalarına bağlı ÇIRAK OKULU olarak yapıldı. 1952 Yılında Donanma Komutanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığına devredildi.
Bugün Gölcük Tersane Komutanlığı adı ile ç
alışmalarını sürdüren tersane içerisinde barakalarda 1935 yılında açılarak öğrenime başlayan, ilçenin ilk "İLKOKULU" 1952–1953 öğretim yılında Müdür ve Öğretmen kadrosuyla birlikte Piri Reis İlkokuluna nakledildi.
27 Mayıs 1960 İhtilalından sonra okulun adi İnkılap İlkokulu olarak değiştirildi. Bir süre sonra tekrar PİRİ REİS İLKOKULU olarak ismi değiştirildi.1997 yılında okulumuz İlköğretim Okuluna dönüştürüldü.1952 yılından bu yana eğitim ve öğretim çalışmalarını aralıksız olarak basari ile sürdüren Piri Reis İlköğretim Okulundan bugüne kadar 13310 öğrenci mezun oldu. İrfan yuvamızdan yetişen binlerce evladımızın büyük bir kesimini toplumumuzun belirli üst düzeylerinde başaı ile görev yaptıklarını görmekle mutlu oluyoruz.

Piri Reis İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: PİRİ REİS İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Merkez Mah. M.Fevzi Çakmak Cad. Gölcük Kocaeli
Telefon Numarası: 2624133524
Faks Numarası: 2624131940
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için:

Ü

Ümit Derya

1974-1979 Yılları arasında okuduğum-mezunu olduğum okuldu....Öğretmenim Erdal ÖZMEN...Sevgilerimle.