Pınarkent İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Pınarkent İlköğretim Okulu Hakkında - Pınarkent İlköğretim Okulu Tanıtım - Pınarkent İlköğretim Okulu Resimleri - Pınarkent İlköğretim Okulu İletişim

Pınarkent İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz Denizli merkeze bağlı, Denizli - Ankara yolu üzerinde Denizli’ye 12 Km. uzaklıktaki Böceli, Çömleksaz, Koyunaliler ve Şahinler mahallelerinden oluşan Pınarkent Beldesinin,Çömleksaz mahallesinde bulunmaktadır.

Okulumuz 1962 yılında 2 derslikli olarak yapılan binası ile Çömleksaz İlkokulu olarak öğretime başlamıştır.1970 Yılında aynı binanın devamına 1 derslik ilave edilmiştir.

1980 Yılında 2 katlı 4 derslikli bir bina daha kazandırılarak 7 derslikli bir okul olarak eğitim ve öğretime devam etmiştir.

Günün ihtiyaçlarına cevap veremeyen okulumuz 1989 yılında bir iş atölyesi yaptırılarak İlköğretime dönüşmüştür.

1991 yılında Koruma Derneği tarafından yeni bir bina yapımına geçilmiş olup aynı yıl içinde su basmanı bitirilmiş 1992 yılında; Yeni binanın kalan kısmı devletimizce yapımına başlanmış, 1993 yılında bitirilen binamız zemin + 2 katlı olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir.

2008/2009 Eğitim ve Öğretim Yılına 420 öğrenci, Ana sınıfı dâhil 17 şube, Bilgi Teknoloji Sınıfı, Teknoloji ve Tasarım Sınıfı, Fen Bilgisi laboratuarı, zengin kütüphanesi, diğer oda ve bölümleri ile birlikte ortalama 25 öğrencili sınıfları ile kaloriferli olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Çağımız teknoloji çağı olduğundan, öğrencilerimizin değişen dünyaya ayak uyduran, çağdaş, sosyal daha kültürlü bireyler olarak yetişmeleri için Okulumuz 2008–2009 Eğitim –Öğretim yılında, her sınıfa içinde bir projeksiyon ve bilgisayar bulunduran son teknolojiyle donanmış sınıflarıyla bilgisayarlı eğitime başlamaktadır.

2009-2010 Eğitim -Öğretim yılında yazın başlatılan proje kapsamında okulumuzun ihata duvarı yaptırılmış. Okula futbol sahası kazandırılmış, ana sınıfı, oyun parkı yapılmış ve içi oyun malzemeleri ile döşenmiş, okulun giriş kapısı ve bekçi kulübesi yaptırılmış, ayrıca güvenlik kamera sistemi takılarak okulun güvenliği artırılmıştır.

Okulumuzun yapımında katkıda bulunan başta görev yapan Belediye Başkanımıza, köy ve mahalle muhtarımıza, okul müdürlerimize belde halkımıza bütün yönetici ve öğretmen olarak eğitim öğretime hizmet eden insanlara minnet ve şükran duyar ölenlere rahmet yaşayanlara sağlıklı bir yaşam diler saygılar sunarım.

Pınarkent İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 258 286 51 66 - 286 59 44
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Ankara yolu 12. Km. Pınarkent Beldesi
Okulun Web Adresi:
http://pinarkentioo.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok