Petkim İlköğretim Okulu Aliağa İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Petkim İlköğretim Okulu Hakkında - Petkim İlköğretim Okulu Tanıtım - Petkim İlköğretim Okulu Resimleri - Petkim İlköğretim Okulu İletişim

Petkim İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Petkim Ilkögretim Okulu’nun binasi Petkim Petrokimya Holding A.S.Genel Müdürlügü tarafindan yaptirildigi için okula bu kurulusun adi verilmistir.Okul 1980-1981 Egitim Ögretim yilinda 5 derslik ve 80 ögrenci ile ögretime baslamistir.1997 yilinda 8 yillik egitime geçilmesi ile sinif sayilarinda artma olunca ,mevcut binamiza ilave olarak,Petkim Petrokimya Holding A.S.nin okul olarak kullanilmak üzere gösterdigi 2.bir ek binada da ögretime baslanmistir.2003 yilinda yine Petrokimya Holding A.S.Genel Müdürlügü tarafindan 8 derslik,1 fen laboratuari ,ögretmenler odasi,kantin ve tuvaletleri ile komple bir ek bina yapilmistir.Görsel Sanatlar atölyesi,Teknoloji Tasarim atölyesi ve spor odasi mevcuttur.Bahçesinde yesil çevre düzenlemesi ve genis oyun alani bulunan okulumuz 1998 yilinda çevre ödülü almistir.

2006–2007 egitim ögretim yilinda beyaz bayrak kazanan okulumuz TKY “Yilin Kaliteli Ekibi” dalinda il de 20. ilçe de dördüncü olmustur. 2007-2008 egitim ögretim yilinda TKY “Yilin Kaliteli Ekibi “dalinda il de 24 . ilçede ikinci olmustur. 2007-2008 egitim ögretim yilinda Çevre Orman il Müdürlügünün düzenlemis oldugu en çevreci ilkögretim okullari yarismasinda Izmir ili 3. olmustur.

Okulun ihtiyaçlari Petkim AS. ve velilerin katkilari ile giderilmektedir. Okulda su anda: çesitli kitap ve ansiklopedilerle dolu bir kütüphane, gerekli araçlari ile donatilmis teknoloji tasarim atölyesi, egitim araç gereçleri ile desteklenmis bir fen laboratuari ( 7 adet tepegöz, 2 adet video ve baglanti sistemi ile siniflarda hazir durumda 8 adet televizyon, 2 adet VCD oynatici, Tüm siniflarimiza da Bilgisayar ve projeksiyon (yansitici)lar kazandirilarak görsel egitime geçilmistir. Ayrica müzik sinifimizda gitarlar, elektro gitarlar profesyonel org, bateri mevcut olup derslerimiz bu araçlar esliginde islenmektedir. Halk Oyunlari, Satranç, Baglama, Gitar, Piyano, izcilik kurslari gibi sosyal faaliyetler sürdürülmektedir.

Modern bir egitim için ihtiyaçlarinin tamamina yakini karsilanmis olan okulda çagdas egitim ve ögretimin bilincinde olan ögretmenlerin gayreti ile basarili ögrenciler yetistirilmektedir. Ögrencilerin sosyal faaliyetlerde yurt içi ve yurt disinda yapilan yarismalardaki basarilari, Anadolu Liseleri ve Özel Okullara giris sinavlarinda gösterdikleri basarilar ögretmenlerin, velilerin övünç ve mutluluk kaynagidir.

MİSYONUMUZ
Biz;
Atatürk ilke ve inkılâpları’na bağlı, Türk Milleti’nin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan, geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen, dürüst, hoşgörülü, özgüveni yüksek, bilimsel düşünen, üreten ve sonuca varabilen, ekip çalışması yapabilen, toplumsal olaylara duyarlı, sosyal yönleri kuvvetli, kendi kendine yetebilen, problem çözebilen, yeniliklere açık, hayata sevgiyle bakan, mutlu ve lider insanlar yetiştirmek için varız.

VİZYONUMUZ
Atatürk İlke ve İnkılapları’na bağlı demokratik laik çağdaş dünya ile rekabete hazır, 21. yüzyılın değişen gereksinimlerine yanıt verebilecek çevreye duyarlı ,bilgili,katılımcı ve ülkesini seven aydın yurttaşlar yetiştiren bir kurum olmak.

GENEL BİLGİLER

PERSONEL BİLGİLERİ

Müdür Yardımcısı 1
Öğretmen 25
Memur 1
Yardımcı Hizmetli 2
ŞUBE ve ÖĞRENCİ SAYILARI

Şube Sayısı 18
Öğrenci Sayısı 465
BİNA BİLGİLERİ

Derslik Sayısı 18
Atölye ve İşlik Sayısı Var
Fen Laboratuarı Var
BT Sınıfı Var
Konferans Salonu Yok
Spor Salonu Yok
Yemekhane Yok

1 Adet Türkçe Sınıfı,
1 Adet Fen ve Teknoloji Sınıfı,
1 Adet Matematik Sınıfı,
1 Adet Görsel Sanatlar Sınıfı,
1 Adet İngilizce Sınıfı,
1 Adet Din Kült. ve Ahl. Bil. Sınıfı,
1 Adet Sosyal Bilgiler Sınıfı,
1 Adet Teknoloji ve Tasarım Atölyesi
1 Adet Bilişim Teknolojileri Sınıfı .yer almaktadır.

Petkim İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Aliağa
Okulun Adı : Petkim İlköğretim Okulu
Okul Adresi : Siteler Mahallesi Site 2 Petkim ALİAĞA
Telefon Numaraları : 0 (232) 616 12 40/33 64
Faks Numaraları : 0 (232) 616 84 42
E-mail Adresi :
petkimilkogretim@hotmail.com
Okulun Web Adresi: http://petkimilkogretim.meb.k12.tr/
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Merkez
İl Merkezine Uzaklık 54 km