Pasteur Hayatı Kısa Özeti

Eylül

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Pasteur Hayatı Kısa Özet

Louis Pasteur 27 Aralık 1822 Fransa doğumludur. Fizik ve kimya dallarında doktora derecesi vardır. 1848 yılında Strasbourg Fen Fakültesinde yardımcı kimya profesörlüğüne yükseldi.

1871'de şarbon, tavuk kolerası ve kuduz gibi virütik hastalıklar, bağışıklık mekanizması ve aşı hazırlama teknikleri üzerinde çalışmaya başlayan Pasteur, kuduz köpekler üzerindeki çalışmalarını geliştirdi.

Pasteur'ün, özellikle mayalanma olayında ve bulaşıcı hastalıklarda mikroorganizmaların sorumlu olduğunu kanıtlaması, kendiliğinden türeme teorisini çürütmesi, şarap, bira, süt, meyve suyu gibi mayalanabilir sıvıların uzun süre bozulmadan saklanabilmelerini sağlayan "pastörizasyon" adlı konserve yönteminin gelişmesini sağladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

çooooook işime yaradı kısa arıyodum ve çok kısaymış bu yüzden beğendim ve ödevimi bitirdim bu arada 8 yaşındayım -EMRE

K

Kayıtsız Üye

çok işime ya yardradı öğretme zn deaten vime çokkısa bir yazı istemişti ödeımcı oldu

K

Kayıtsız Üye

teşekkür ederim çok işime yaradı kaç defa teşekkür etsem azdır çok sağ olun sizi çok seviyorum hoşça kalın

F

fatih çapar

teşekkür ederim çok işime yaradı kaç defa teşekkür etsem azdır çok sağ olun sizi çok seviyorum hoşça kalın<3

K

Kayıtsız Üye

Çokkk kısa, süre tuttum 1dk'da bittiiii yaaaa biraz daha uzatın lütfııınnn5.sınıf Öğrencisi